
Nekem azt mondja, ha változnak a körülmények, akkor nekem is változni kell. Pl, itt van az AI, ha befeszülünk, nem használjuk, nem teszteljük, egyszerűen elmegy mellettünk a technológia s lemaradunk...
Ez a kognitív disszonanciára céloz, ha jól értem.
Keynes: When the facts change, I change my mind. What do you do, sir?
Nem tőlem van, csak koppintottam:
" Keynes nyomán, a tőzsde egy olyan szépségverseny, ahol nem azt kell kitalálnod, melyik a legszebb lány, hanem azt, hogy a zsűri kit gondol legszebbnek. Ezt a különbséget nagyon fontos megérteni. Ha valamilyen istenadta véletlen folytán te hajszálpontosan meg tudod jósolni, milyen tőzsdei következményei lehetnek egy hírnek, sajnos nem jutsz messzire ezzel az információval. Nem számít, hogy neked igazad van-e. Csak az számít, hogy a legnagyobb és a kisebb piaci szereplők összessége mit gondol. Ha tévednek, attól még az történik, amit ők gondolnak.Nem kell újságok tucatjait olvasnunk, nem szükséges vérre menő vitákat folytatnunk különböző fórumokon. Egyetlen dologra kell figyelnünk, az ár alakulásra. Persze ez így sokkal egyszerűbben hangzik, mint a valóságban és nem tudtunk megállapítani meg abszolút időtálló igazságokat "
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20250414/neumann...
"Trump vámjai olyanok, mint Schrödinger macskája egy globális hajózási konténerben: egyszerre léteznek is, és nem is. Technikailag kihirdették őket – az elnök aláírta, a vámok érvényben vannak. Ugyanakkor 90 napra felfüggesztette őket, így a rendszerben jelen vannak, de nem lépnek életbe azonnal. Ez egy kvantummechanikai szuperpozícióhoz hasonlít: a vámszabályozás egyszerre két állapotban van, amíg a „megfigyelő” meg nem nyitja a dobozt."
Érdekes eszmefuttatás a Rákosi-féle gyermektelenségi adó összevetése a jelenleg tervezett adókedvezményekkel, mint indirekt adóval:
Érdekes elgondolkodtató dolgokról beszél Naval... az emberi gondolkodás, természet, ahogy működünk...
tyűűű ez nagyon igaz :)
meg ez is
"a magyar oktatás nem fektet elég hangsúlyt a készségfejlesztésre, arra, hogyan vitázzunk, gondolkodjunk, kommunikáljunk."
Mit is tanulhatunk ettől a diáktól?
https://telex.hu/techtud/2025/03/04/cambridge-okta...
"„A hétköznapokban a vita másképp megy: míg a versenyen a legfontosabb, hogy logikus érvekkel kell a másik nézőpontját leépíteni, addig a mindennapok során, érzelemorientált emberek lévén, nem ezek vezérelnek bennünket” – mondta. Szerinte hiába logikus valami, azt a másik sokszor nem fogadja el."
A tudat eredetére próbálnak fényt deríteni, de nem tudnak:
https://index.hu/tudomany/2025/01/18/magany-jarvan...
"A XIX. század előtt a magány fogalma nem is igazán létezett, ha valaki egyedül volt, akkor nem esett kétségbe. Az egyedüllét elmélyítette a természettel vagy Istennel való kapcsolatot, de azóta megváltoztak a társadalmak, ahogy a vallási és egyéb hitrendszerek is gyengültek, a városok növekedtek, a közösségek és a családok szétszéledtek, így az emberek magányosabbá váltak. Mára megszűnt az egymásra figyelés, fellazultak a kapcsolatok, hiányzik a csoporthoz tartozás is. Alberti szerint már szinte csak a vásárlás tereli össze az embereket egy fizikai térbe, közösségbe."