Regisztráció Elfelejtett jelszó

Nagyvilág

Fasza kis pickupok járká…

#1491748 KawaBazsy Előzmény: #1491746

Fasza kis pickupok járkálnak arrafelé. :-) Én is kipróbálnám az enyémet a hóban, de 4. tél óta nix rá lehetőségem..

Jó ez a csatorna, jobb m…

#1491746 TrendMan Előzmény: #1491728

Jó ez a csatorna, jobb mint a tv.

Most pl. a vonatrajongó vonalon nem vonatokat látni, hanem azt, hogy akkora hóesés van, hogy egy hókotró elkezdte takarítani a síneket oda-vissza.

A hókotró a lapátjával megemelte magát és kiderült, hogy olyan kerekei is vannak, amikkel tud mozogni a sineken.

Ráhelyezte magát a sínekre és most takarítja az állomást.

Mondjuk ilyet se láttam még eddig. :-)

Közben a webkamera is megelevenedett követi, hogy mi történik és rázoomol.

Érdekes, valaki hockol a webkamera mellett és azzal foglalkozik, hogy mindig ráirányítja a történésre vagy esetleg ez valami automatizmus ?

napi érdekesség

#1491735 matgab Előzmény: #1491711


Másfél hete a közmédiában téma volt a születések számának drasztikus visszaesése. Szalai Piroska, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kutatója elmondta ennek a hátterét: „A tavalyi évet nézzük úgy is, hogy a tavalyi évben születtek meg azok a gyerekek, akik a fiatalok kovid oltása idején kellett, hogy foganjanak, magyarul: minden számot próbáljunk kilenc hónappal visszafele pörgetni. Az, hogy a tavalyi évben csökkenés volt, ezt tudhattuk akkor, amikor a kovid oltásokat a húszas, harmincas, negyvenes nők megkapták, hogy ott azért lesz csökkenés.” Vagyis a magyar nemzeti keresztény "szakemberek" pontosan tudták, hogy az oltásnak olyan súlyos mellékhatásai lesznek, mint a meddőség és vetélés, azaz meggyilkolják a magzatot, ez pedig olyan arányú, ami a demográfiában is látható lesz. Ezzel szemben a magyar nemzeti keresztények folyamatosan azt hazudták, hogy az oltásnak semmilyen kockázata, rizikója nincsen, sőt csak előnyei vannak. A teljes műsor itt nézhető meg, a kivágott rész kb. 7.50-8.25 között látható (https://www.youtube.com/watch?v=T7nlegG893o&t=459s)

Egyébként remek a hangul…

#1491728 TrendMan Előzmény: #1491717

Egyébként remek a hangulat ott is.

Közben Arizonában egyre jobban havazik:

Ez normális? Ott van közvetlenül Kalifornia mellett, ugyanazon a szélességi fokon, mint Marokkó és olyan időjárás van, mint Norvégiában.

napi érdekesség

#1491711 TrendMan Előzmény: #1491696

Ismerni kellene rengeteg adatot, regionális megoszlást, kor eloszlást, nem eloszlást stb ..

És még akkor is csak esetleg lehetne levonni lényeglátó következtetéseket, mert legvalószínűbb az, hogy több ok játszik közre - ezért a válasz nem biztos, hogy nagyon látványos vagy földrengető lenne.

Csak felsorolásszerűen, lehet az

1) Oltások valamilyen közvetlen vagy közvetett mellékhatása,

2) Eü. rendszerek túlterheltsége miatt sokan nem kapták meg a szüksége segítséget,

3) Az orosz, ukrán háború miatt a szegény országokhoz mégsem jutott el kellő mennyíségü gabona,

4) Sok ember sokkal nagyobb elszigeteltségben töltötte a Covid időszakot, nem volt kihez szólnia, el volt szeparálva, meggyengültek a társas kapcsolatai , esetleg meghaltak a szerettei és meggyengült az egészsége.

Feltételezem, hogy a megnövekedett halálozás inkább a fejlett világra jellemző, a lecsökkenő születésszám elsősorban Afrikára.

Illetve szerintem Kína lehet az az ország, amelyiket mindkettő sulytotta.

Arizóna full télben

#1491710 TrendMan Előzmény: #1491694

Tegnap itt Arizónában áthaladt egy vonat, kíváncsiságból megszámoltam 257 kocsiból állt, ez kb. 3 km hosszú szerelvény.

3 mozdony húzta, 2 mozdony tolta és még középen is be volt fogva 2 további mozdony.

Azért ilyet errefelé nem látni.

Se olyat, hogy emeletes konténerkocsik közlekednek a vonatokban.

Izé:"Fleming eredetileg …

#1491709 TrendMan Előzmény: #1491697

Izé:

"Fleming eredetileg úgy jellemezte a főként feketékből álló közönséget, mint amely " liheg és röfög, mint disznók a vályúnál". Az új változatban ehelyett ez a mondat szerepel: "Bond érezte a vibráló feszültséget a teremben"."

Azért ehhez is kell egyfajta tehetség.

Korábban volt egy sci-fi, amely a világ pusztulása után arról szólt, hogy egyes emberek kívülről tanulnak meg fontos könyveket azért, hogy tovább vigyék a kultúrát.

Itt most kb. pont az ellenkező irányba haladunk.

napi érdekesség

#1491682 Spade Előzmény: #1491648

Érdekesség h a lengyi ME ukri látogatásakor kacsintva kijelentette h a lengyi beigért nagymacska tankcsik már ott is vannak. Na most mit is jelent ez? Nyilvánvalóan a Mazo...ky vonata szállította konténerekben. Tehát a nyugati-amcsi politikusok nagy kijevi vonatos jövésmenése a fegyverszállítmányok fedezésére szolgál. De a zoroszcsik nem hülyék vagy tudják vagy rájönnek és előbb utóbb odabasznak a vonatokra egy vagy egy tucat rakétát ? A lengyik már mekszítták mikor egy top politikusokat szállító repcsijük lezuhant a zorosz ködben. Mi lesz ha odaveszik egy csapat vonaton is ? Világháború atommal megbolondítva ? Megér a faszság ennyit ?