Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Gondolkodási struktúrák (gyűjtőtopik)

TGM odat(r)ollmondásai

#1490490 Ibiza Előzmény: #1490480

Tgm alapból filozófus volt, jellegzetesen lilaködös értelmiségi.

Tölgyessyt őt is mindig elolvastam..meghallgattam pedig ha elolvastad akkor már láttad a borús jövőt az armaggedont.. csupán érdekelt a gondolkodásmódjuk..mit honnan vezetnek le.

Tgm ott vesztett az értékéből amikor azt mondta vagy szdsz vagy lábszag és mucsa..
Utána már nem volt kritikus amikor szdsz benne volt a kormányban.

Az tény én még nem láttam boldog filozófust vagy pszichológust.. túlgondolják túlkomplikálják az életet nagyon mást gondolnak a világról és lenézik az embereket.. semmilyen kétségük nincs azzal kapcsolatban ők látják jól a dolgokat.. ok nem 2 év múlva de úgy is az lesz amit mondanak..mondják.

Meg lehet nézni korábbi tudósokat akiket megkérdezték milyen lesz a világ 20-40 év múlva.. egyik sem jött be.

elmondási torzítás (?)

#1490476 Ibiza Előzmény: #1490473

Ezt régóta megfigyeltem én is. Én kabalából vagy kabbalából nem mondom el a terveim. (Bár véleményeket kikérek olyanoktól akik már jártak azon az úton. )
Több dolog miatt sem.
1. jönnek a negativ energiák, nekik már 200éve eszükbe jutott, megpróbálták de ezért azért lehetetlen megcsinálni.
2. az ember dédelgeti a terveit dolgozik rajta, ha kell változtat vagy egyszer csak eldobja.
3. szerintem ha elmondod akkor nehezebbnek tűnik a megvalósitás, egy nagy teljesitmény lesz ha sikerül. Ha kijelölöd a célt az oda vezető út nagy része könnyebbnek tűnik.

Ha valaki rákérdez akkor elmondom mi volt vele a gond, ha megvalósul akkor úgy is látják.

elmondási torzítás (?)

#1490473 TrendMan

https://index.hu/tudomany/2023/01/14/terv-cel-megv...

"Dr. Peter M. Vishton szerint ha elmondjuk terveinket, idő előtti befejezettség érzése keletkezik az agyban, a szándék és a viselkedés közti szakadék megnő, miközben élénk mentális képek születnek fejünkben a fényes jövőről." :-)

Érdekes összefüggések jutnak az eszembe.

Ez is érdekes:

"Azt hisszük, ha elmondjuk, akkor követnünk is kell a célt, vagy csalónak és hazugnak tart majd a környezetünk. De ez nem igaz, a legtöbb ember nem törődik annyit a másikkal, hogy odafigyeljen rá, a cél felé tartó úton jár-e."

Szép gondolat!Mondjuk eb…

#1490260 TrendMan Előzmény: #1490249

Szép gondolat!

Mondjuk ebből nem tudjuk meg, hogy a Zorbán kormány hány évre tervezett.

Igaz ez vajon fordítva i…

#1490038 TrendMan Előzmény: #1490033

Igaz ez vajon fordítva is?

Aki kételkedik valamiben, az szakértő?

-------------------------------------------

"Főnök a beosztottnak:

– Tudja Molnár az a baj, hogy az okosak mindig kételkednek, a hülyék meg mindig mindenben holtbiztosak.

– És ez tényleg így van főnök?

– Így hát!"