Regisztráció Elfelejtett jelszó

Magyarország

magyar gazdaság

#1487436 prfecó Előzmény: #1487430

véletlenül állam szeretné , ha EUR vagy UD fizetnének a vállalatok

viszont állam nem fizet október végéig a vállalatoknak

ez egy titkos 2000 számmal ellátott határozat NEM TUDTÁK ELTITKOLNI NYILVÁNOSSÁGRA KERÜLT .

Mondjuk október után jön november , majd 2022 év is . Ki tudja mikor , mit fognak betiltani ? Legelső az állami kifizetési stop, pipa. Utána devizaszámlák ??? forintszámlák?? Na nem véletlen a EU 420 felett , a dollár 430 felett. Érdekes módon nem rubelben , jüanban fizetünk az oroszoknak. Orbán , Szijjártó verte a mellét , milyen kurva jó üzletet kötött.. Ja nem igaz , tőzsdei árat fizetünk . Mik derülnek még ki? kitől kérünk kölcsön? Oroszok nem adnak (nincs nekik) Kina az gyarmatosító pénzt ad. Amerika ( már IMF küldöttség is volt Magyarországon)

Orbán Vezér szív és ment a türk országokhoz pénzért ( mert mi is türkök vagyunk , keleti balkán ország)

huf és kínai kölcsön

#1487432 TrendMan Előzmény: #1487430

Várjál! Várjál! Mindennek teteje az lesz, ha a kínaiaktól akarnak majd hitelt felvenni.

Ebbe már több harmadik világbeli ország beleremegett.

huf

#1487430 Koffein

Orbán beszéd felszopta a spekiket, majd jött a Matolcsy a 13%-os kamatemelési ciklus befejezéssel, utalási stop, meg az északi áramlat robbantása segítségével újabb csúcsra mentünk... így kell ezt kérem szépen...

Azt nem értem, hogy mi a…

#1487421 Koffein Előzmény: #1487419

Azt nem értem, hogy mi a fenéért provokál a csávó... nagyon okosnak érzi magát... és még a rendőr a hibás.. vicc...

felmérés

#1487409 Spade

Érdekes h a kínaiak reagálnak a leghetktikusabban az inflációs tünetekre (tapasztalat) általában jelentősen túllövik, úgyis megfogalmazhatnám trendman kedvéért h a bétájuk a legmagasabb.. Na most az látszik az üzletekben h a sorok hossza a pénztárnál kb megfeleződött a zutóbbi időben

olvasási listán van a kö…

#1487408 Koffein Előzmény: #1487398

olvasási listán van a könyv :)

hát igen: "Azt gondoltam, ha valaki körbeutazza vele a világot, és meglátja az amerikai, az orosz, a kínai, a dél-afrikai, a német, az olasz példát, akkor közben nagyon sokszor fog a térdére csapni, és azt fogja mondani, hogy basszus, ugyanez megy Magyarországon. Ami egyrészt jó azoknak a kormánypárti híveknek, akik azt gondolják, hogy Magyarországon nem ez megy, másrészt meg jó azoknak az ellenzéki híveknek, akik azt gondolják, hogy csak Magyarországon megy az, ami megy, és mindenhol máshol meg szuper jól mennek a dolgok. Szerintem semelyiknek sincs igaza, és ha megismerik a világunkat, akkor rá fognak jönni, hogy mind a két oldal tévedésben él."

az olcsó energia és a mesterv

#1487392 TrendMan

Megvan!

Most már értem!

Aha!

Orbán azt tervezi, hogy Kínából hozunk majd be energiát, amelyet a kínaiak olcsón vesznek az oroszoktól és eladnak nekünk!

Értem! Majd az új selyemúton jön be vonaton, Belgrádon keresztül!

Aha! Már értem! Ez a mesterterv! Az olcsó energia! Hejj!

Most már összeállt, már értem!

https://www.portfolio.hu/podcast/20220927/mirol-be...

Nézd, aki most nm tud me…

#1487389 Ibiza Előzmény: #1487372


Nézd, aki most nm tud megfelelő pénzt keresni az nem is fog.

Szerintem ez kis százalék. Nem kell 3-6 évekig tanulni egy szakmát egy okj-vel 0,5-1év alatt be lehet zsákolni a végzettséget még a kamionvezetőit is.
Ma minden szegmensben jól lehet keresni, takarítóként, targoncásként, betanított munkásként, itt vannak a multik, kinyílt a világ is. 200at félhüyén is meg lehet keresni szakmunkásként simán megvan a 600.
Még a cigányok is dogoznak mert munkával többet tudnak keresni mint segélyekből..
Most nem kell ózdozni mert bárki elutazhat a munkahelyekhez, kapnak bérletet utazás- és szállás hozzájárulásokat..
Szóval nem hiszek abban valaki most nem tud megélni.
Persze egészséges, munkaképes emberekről beszélek.
Nagyon széles rokoni és baráti köröm van, lefedik a teljes spektrumot. Takarítók, betanított munkások targoncások,pincérek, szakmunkások a gép- és építőiparban (burkolók, kőművesek, víz gázszerelők, vállalkozók, mezőgazdaságban dolgozók, elektronikai multiknál dolgozók/ állatgondozók, termelők, mezőg. gépkezelők... )
Egy részük fiatal fel tudták venni a támogatott dolgokat.
Mindenhol van autó, építkeznek vagy korszerűsítenek, van mindenkinek telefon TV.. megvesznek amit akarnak, a gyerekeket taníttatják és spórolnak.. tudnak félre tenni. általában saját lakásban laknak és besegítenek a gyerekeknek.
Dolgozni kell, keményen, van aki hétköznap munkahely hétvégén vállalkozónál keresnek meg 60-80ezret a két nap, ezek extra pénzek. Mellesleg aki tud a ház mellett állatokat tart, ha vágnak disznót a munkahelyen eladják minden porcikáját 1 nap alatt... házi tojást röptében megveszik.
Szóval nekem most senki ne sírjon.
Persze a szerencsétlen lilaködös bölcsész aki mindent jobban tud mindenkinél az elmondja ő nem adózik a gaz orbánnak mert jól ellopja. Ok. így jártál.

A társadalomról nem lehe…

#1487372 TrendMan Előzmény: #1487368

A társadalomról nem lehet vitatkozni, mert minden állítás csak egyes emberekre igaz és csak bizonyos százalékban érvényesül.

"Az emberek jól élnek megvan az igény szerinti életük ..."

Ez pl. biztos, hogy nagyon sok emberre nem igaz.

Ráadásul attól fogva, hogy a média és a reklám (de)formálja sok ember értékrendjét ingoványos talajon áll az a kijelentés, hogy megvan az igény szerinti élete.


Ma már minden politika, …

#1487371 Koffein Előzmény: #1487368

Ma már minden politika, én azt látom az emberek nagy része töketlenségének az önigazolására használja a politikát.

Ezt megtudom erősíteni, én is így látom, tapasztalom...

Én az oroszban bíztam, p…

#1487370 Ibiza Előzmény: #1487364

Én az oroszban bíztam, pfizer nem kellett, nekem egy vakcina ne küldözgessen sms-t
pfizer maradjon a kaptafánál. :)

Nem tudom milyen idegmér…

#1487368 Ibiza Előzmény: #1487357

Nem tudom milyen idegméreg. Emlékeim szerint volt választás. Ott volt mellette az orosz meg meg lehetett malmozni a pfizert.
Ők leszarnak téged te meg belebetegszel, nem hinném a kínai vakcina volt a keresetforrás lényege, a covid előrjelzések súlyosak voltak, ha nincs vakcina azon szipogtál volna.
A gyűlölet a belülről rág, kitölti a gondolataidat kiszorítja az alkotó energiát.
Ma már minden politika, én azt látom az emberek nagy része töketlenségének az önigazolására használja a politikát.
Olyan dolgok miatt kardoskodik vagy sopánkodik amire nincs hatása, ennek semmi értelme.
Az emberek jól élnek megvan az igény szerinti életük és inkább a virtuális térben domborítanak, kevésbé fárasztó, könnyebb elismerést lájkokat gyűjteni. Beállnak különböző virtuáli zászlók alá és már is jönnek a lájkok és a szép jelzők. 3-4 zászló és meg is van: Bátor, nyitott a világra, szociálisan érzékeny, harcol a szabadságért, nem náci, nem homofób. És már is jól irányítható, kellően érzékenyített, megdolgozott biomasszája az új áramlatnak, alattvalója egy új,idealizált világrend urainak.

Na igen, az öregeket olt…

#1487367 Koffein Előzmény: #1487365

Na igen, az öregeket oltották ezzel, már ha jól emlékszem, és akik siettek, azok orosz és kínai közül választhattak.. én kb május vége fele adattam be, vagy talán június? már nem is emlékszem pontosan, de akkor már választani lehetett kínai, orosz, astrazeneca, moderna és pfizer közül.. kinek mi volt az igénye...

Viszont a kínai előbb vo…

#1487365 TrendMan Előzmény: #1487364

Viszont a kínai előbb volt elérhető és a kormány kommunikációja tolta előre.

nem volt kötelező beadat…

#1487364 matgab Előzmény: #1487357

nem volt kötelező beadatni a kínait.

Ha meg valaki rohant a kínaiért , az meg magára vessen.

Ha azt mondanák, hogy ugorj a Dunába, hogy ne essen rád az ég, akkor a Dunába vetnéd magad?

Én még a Pfizerben sem bíztam , de azt kvára erőltették, azt muszáj volt szinte beadatni, ha élni akartad az életed, de azért első kanyarban a kínainál még nem volt ilyen.

Gyakorlatilag azok voltak Fidesz korrupciójának kollaboránsai, akik a kínait beadatták maguknak. Mert ha senki nem adta volna be, akkor aztán vakarhatták volna a fejüket, hogy hogy magyarázzák ezt meg.

Ők hozták be a kínai ide…

#1487357 Fornit Előzmény: #1487348

Ők hozták be a kínai idegmérget az országba, csak hogy a mocskos kis korrupt kezüket rátegyék pár újabb milliárdra.

Igen, gyűlölöm őket, mint valószínűleg mindenki akinek bármi baja lett tőle, pusztuljanak a fidesz férgek.