Regisztráció Elfelejtett jelszó

Genesis_Energy

Re: BÉT hír

#134909 Kissherceg Előzmény: #134907

ez tény :)) most nézem egon elemezte genesist :))))

Stockland Holding lesz :) Várom a divízió vezetők jelentkezését privátban :D:D

Re: BÉT hír

#134908 matgab Előzmény: #134907

öhet egy komolyabb Genesis vevő

Kényszerértékesítették a Genesis egyik nagytulajdonosának a részvényeit, amelyet jogtalannak tart az érintett, így 90 000 darab részvényének a visszavásárlást követeli.

Rovat cikkei

Óvakodj a bankoktól (Deutsche Bank)

Melegebb a Pannergy kútja

Napi csúcson a BUX, repül a Mol

Emelkedik Európa

Felminősítés az európai bankoknak

Az Acquisition Pro Limited 2006 novemberében különböző ügyleteket kötött a zürichi székhelyű J & T Bank AG-val (volt IBI Bank AG), aki az ügyletek mögé biztosítékként értékpapírok óvadékba helyezését igényelte, amely kérésnek az Acquisition Pro Limited eleget is tett a tulajdonában álló Genesis Energy részvényekkel - tette közzé a BÉT honlapján a társaság..

2009. szeptember elején a céghez e-mail érkezett a svájci pénzintézettől, miszerint a

velük kötött ügylet kapcsán kénytelen voltak a náluk óvadékként elhelyezett 90 000 darab

Genesis Energy részvényt kényszerértékesíteni. Figyelemmel arra, hogy erről a tényről

előzetesen az Acquisition Pro Ltd. semmilyen értesítést nem kapott a svájci banktól, ezért az

Acquisition Pro Ltd. felszólította őket, hogy haladéktalanul küldjék meg írásban az ügylettel

kapcsolatos valamennyi írásos dokumentációt és esetleges levelezésüket.

A 2009. szeptember 28-án megküldött iratokból vált pontosan ismertté, hogy a bank az óvadékul elhelyezett 90 000 darab részvényt 3 tételben 2009. július 22-én, július 28-án és július 31-én értékesítette, így azok már nem képezik az óvadék tárgyát.

Az iratanyag áttanulmányozására az Acquisition Pro Ltd. megbízta dr. Koós Szabolcs ügyvédet, aki jogi véleményében megállapította, hogy a bank által teljes dokumentációként megküldött iratanyagban nem volt található semmilyen olyan előzetes felhívás, amelynek az óvadéki szerződés alapján meg kellett volna előznie a részvények likvidálását, így a bank eljárása jogsértőnek minősül. Az iratokban svájci jog és a zürichi bíróságok kerültek irányadó jogként és jogi fórumként kikötésre, így rövidesen az Acquisition Pro Limited megbíz egy svájci ügyvédet a megfelelő bírósági eljárás megindítására a részvények visszaszerzése érdekében.

Re: BÉT hír

#134907 matgab Előzmény: #134894

szerintem ezt a honlapot vigyük be a tőzsdére, hogy nemsokára lenyomja a new york post-ot!

Re: BÉT hír

#134906 banyaiz Előzmény: #134892

nasdaqon van pár száz ilyen. :D

mikor volt internetlufi alapítottak egy céget nevében benne volt a net akkor bevezetés után kb 5 szöröződött egy perc alatt, közben volt kb 2 számítógép egy cégvezető meg jól hangzó ígéretek. legnagyobb buli főleg ha a felügyelet is csak nézi.

Re: BÉT hír

#134905 akpo7 Előzmény: #134894

Kovetkezo tali fo temaja lehetne ez is. Addig agyaljon mindenki! :) Ha nem tudok elmenni elkuldom az otleteimet mail-en.

Re: BÉT hír

#134901 Atesz11 Előzmény: #134895

Még a nyáron mondta apu,hogy minek lesed a tőzsdét?Vegyél pl Genit,abban van fantázia!Azt hagyd feküdni!

Most örül,hogy elengedtem a fülem mellett,amit mondott!:)

Re: BÉT hír

#134899 TrogerBroker Előzmény: #134894

Azt kéne vazzz...

csak nekem nincs a pofámon bőr hogy magyar emebereket húzzak le alávaló módon.

De ha a Tel Avívi tőzsdére visszük be a céget, akkor minden további nélkül partner vagyok a lehúzásban, hazudozásban, bármiben...

:D

Re: BÉT hír

#134894 Kissherceg Előzmény: #134892

bazzz gyorsan álljunk össze srácok valami sztorival és vegyünk meg vmi halott tőzsdei céget :)) ÉRtenénk a mókához :)

Re: BÉT hír

#134892 TrogerBroker Előzmény: #134886

Ennyi birkát...

Beviszek már én is egy fantomcéget a tőzsdére ami semmit sem csinál csak éveken keresztül ígérget....

Mit "gyártsunk" ? Robotokat ? Vagy adjuk be hogy megvan a rák ellenszere csak kéne 100 millió dollár a fejlesztésekre ?

Re: BÉT hír

#134891 akpo7 Előzmény: #134870

Svajci bankrol van szo, igy eleg hihetetlen, mert burokracio az van Svajcban is. Tehat papirozas nelkul ritkan csinalnak ilyet.

Kozben latom, batrabb vallalkozok csipegetnek. :) Elviszik az Acq. Pro elol. :)