igazad van.
a jobbik tán egy nemzeti párt szeretne lenni..angliában van olyan
osztrák pártok:
Österreichische Volkspartei (ÖVP) – Osztrák Néppárt
Sozialdemokratische Partei Österreichs (SPÖ) – Ausztria Szociáldemokrata Pártja
Freiheitliche Partei Österreichs (FPÖ) – Osztrák Szabadságpárt
Bündnis Zukunft Österreich (BZÖ) – Szövetség Ausztria Jövőjéért
Grüne Alternative Liste – Zöld Alternatíva Lista
Kommunistische Partei Österreichs (KPÖ) - Osztrák Kommunista Párt
Liberales Forum (LiF) – Liberális Fórum
ez kb minket is lefedne.
Van az az régi mondás, hogy az alkalmas közösségi tisztség viselésére aki ezt önmaga nem ambícionálja. Hanem a közösség próbálja rábeszélni, hogy te nagyon jó lennél erre a posztra.
Az az ember véletlenül sem aki nem , hogy ajánlja magát hanem mindenkin átmászik stb csak odakerüljön.
Csak hát az élet nem így működik. De ez most megint jól látszik, hogy mennyire csapda helyzet ez.
de ott van ami fontos..a radikális nem ismeri el a társadalom jobb és baloldali felosztását..azért ez jelentős..ezt nem látod jobbiknál.
a szélső nem egyenlő szélsőségessel..mert az már a fasiszta..
csak gyorsba kerestem.
nem keveset dolgozik..amikor elment euba - nem várom el emlékezz- és éjszakába nyúló megbeszélés volt.. alig bírt megszólalni..sokat kiadott magából...nagy nyomás van rajta és nem kevés az ellenszél. Többet vállal magára mint kellene..van egy küldetéstudata..azt még Antall aggatta rá.. de a kintiek is nyomják neki.. meggyőződésem egy konkrét terv van a fejében.. nem királyság van M.O-on ezért nehéz átvinni dolgokat.
Orbán vs bolond gyurcsány.. vagy libás..vagy senkiházy ati.. azért látszik ki mekkora kaliber..
kocsmagyurik persze jól megmonnyák orbánnak a fórumokon.. de csukva volt egész életében a pofája a komcsik alatt..azt gondolják a demokrácia azt jelenti pofáját kinyithatja mert nem rugnak bele..nem kevés ilyen embert ismerek..habzik a szájuk..mondom figyu a komik idején még a fejedet sem emelted fel..most meg habzol..ne nekem mond mert én ismerlek.
Tetszik nem Orbán teszi a dolgát.. a szaros kis proli pedig elcseszte az életét a komcsik alatt és már nem is viszi semmire..
"...de a történelmi alkalmi koalíciók miatt szerintem ezt a lehetőséget sem lehet teljesen elvetni... "
Néha tényleg csuda dolgokat produkál az élet, ebben igazad van, de amíg a jobbik mostani vezetője és főleg Vona ott van, nem tudok elképzelni ekkora elkurvulást.
Illetve ha egy választási bukás, plusz a pártvezetésről is lemondatnák, és vhová az eu-ba elküldenék egy ilyen tingli tangli munkára mint pl Deutsch Tomit, beleőrülne.
Mondjuk az EU-s Parlamentben jókat tudna meccselni vörös Dani haverjával. Az élményszámba menne. Két forradalmár egymásra találna.
":) radikális az szélsőségesebb mint a szélsőjobb.."
Nem , dehogy!
"a szélsőjobb az csupán rasszista vagy kisebbségekre vonatkozó megjegyzéseket tesz.. a radikális az veri üti őket."
Szerintem nem így van.
Szerk.:
Itt nem is írnak rosszakat:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_radikális_jobboldal
Persze ez wiki, tehát csak óvatosan, ez nem lexikon!
Eltévesztettem, de tényleg.
Nekem ami lejön belőle nem az a típus aki el tudja magát képzelni úgy ebben a pártban, hogy nem ő a fő fő vezér. Nem tudom mennyire igazak ezek a pszichiátriai kezelési pletykák. Nem nagyon akartam elhinni annak idején, de látva utóbbi évekbeli dolgait, már több mint vszínűnek tartom. Véletlenül most megbuknak ebből a nyerő helyzetből ismét vsz az idegosztályról többet nem kerülne ki. :)
Ennek a Viktornak ha 2 verziót felkínálnál :
1. Mszp győz
2. Fidesz győz , de te félreállsz a párt vezetéséből.
Véleményem szerint gondolkodás nélkül a 1. verziót választaná, ha nem akkor súlyosan félreismertem (ennek kicsi az esélye. :)
"A politikai elit, a fősodratú média általában és – nem kis részben az előbbiek hatására – a közvélekedés jelentős részben[1][2][3][4][5][6] (például Sólyom László volt köztársasági elnök is[7]) a „radikális” és a „szélsőséges” szavakat gyakran szinonimaként használják, ezzel mintegy el nem ismerve a szélsőjobboldal és a radikális jobboldal közötti különbségek a létezését, mellyel a nemzeti radikálisok meghatározzák magukat. A „radikálisok” értelemszerűen ezt a felfogást élesen elutasítják, mert szerintük ez egy kalap alá veszi őket a neonáci vagy az újnyilas szervezetekkel. A neonáci, hungarista szervezetek is kinyilvánították elkülönültségüket a nemzeti radikálisoktól.[8]
A nemzeti radikálisok elutasítják a politika bal- és jobboldal mentén történő felosztását, ehelyett nemzeti - globalista törésvonal mentén szemlélik a politikát, önmagukat nemzeti erőként megnevezve.[9]"
Alkalmi koalíciók már vannak... amikor az MSZP-nek a Jobbik már megfelel...már nem fasiszta, nagyon is európai párt... bezzeg, ha Fidesszel ért egyet, akkor fasiszta és antidemokratikus...
Egyebekben a Jobbiknak 2 bázisa van... az egyik a Budapesti értelmiség... a másik pedig Észak-kelet Magyarország volt szocialista szavazói...
Más jel nem utal egyelőre arra, hogy a Jobbik koalícióra menne/mehetne az MSZP-vel...de a történelmi alkalmi koalíciók miatt szerintem ezt a lehetőséget sem lehet teljesen elvetni...
mert csak nyomod..u.azt.. mert ezt látod hallod olvasod..nem veszel fáradságot a saját vélemény kialakítására.. beállsz a szélirányba és ott jófejkedsz. Te tudod.. biztos ez fexik neked.
:) radikális az szélsőségesebb mint a szélsőjobb..
a középtől jobbra van a konzervatív párt..a szélsőjobb az csupán rasszista vagy kisebbségekre vonatkozó megjegyzéseket tesz.. a radikális az veri üti őket.
Nem látom benne azt a vonást, hogy félreálljon. Inkább menjen tönkre az egész párt mint önként lemondjon ezt már inkább.
Fidesz 50+1, fidesz jobbik 50+1, mszp- bajnai- lmp 50+1.
Ezek a verziók. Vsz a lehető legrosszabb ebből a fidesz jobbik 50+1, a másik 2 verzió szintén tragikomikus, de egy fokkal jobb. :) Jó kilátások.
A frászt szélsőjobb a jobbik, ezt csak belemossák az agyakba! Normális radikális jobboldali párt, csak ráaggattak minden ostoba szar jelzőt. Amire mellesleg nagy szükségük van egyeseknek, hiszen ebből éldegélnek...
Az egy az oldal egy a zászló duma nekik azt jelenti, hogy az a zászló narancssárga. Ha már keverednének bele vörös sávok, az zavarná őket... :-D
Ezt a jobbik-mszp összeborulást én nem hiszem, hogy épeszű ember elhiszi. De meg fogom kérdezni pár komolyan fityesz rajongó ismerősömet, már érdekel a dolog.