Regisztráció Elfelejtett jelszó

De30 (GDAXI)

S&P500

#861019 KB58 Előzmény: #861017

Szia Olivér!

Körülbelül azóta nem használtam a Skype-ot, de beszélhetünk, most megnyitottam, úgy tűnik, működik.

dax

#861018 KB58 Előzmény: #861016

Sziasztok, jó reggelt!

Köszönjük a chartokat. Ebben tökéletesen igazad lehet és az utóbbi napok ezt támasztották alá.

S&P500

#861017 olika78 Előzmény: #861015

Karcsi szkájpon beszélnék veled, ha lehet, pár perc lenne az egész, a címed megvan, még egy régi Adriánnal való fejtágításról.

dax

#861016 Lenthor Előzmény: #860958

https://invst.ly/rb8f2

-------------------------------------------------------------------------

Sziasztok, jó reggelt!

Mindaddig, amíg nem megy 12.488-12.500 fölé oldalazó vagy lefelé irányt várok.

Abban az esetben, ha 12.500 fölé kerülne akkor lehetne a cél 12.600 vagy 12.800 és még talán 12.925.

Tehát, amíg az első feltétel vagyis 12.488 alatt vagyunk nem foglalkozom a második feltétellel, mert az még távolabbi.

https://invst.ly/rbe6k


S&P500

#861015 KB58 Előzmény: #860996

Kíváncsiságképpen zárás után feltettem Szarvasvadasznak a kérdést (mivel ő is szokott időnként elég részletes, egyedi DAX és SP chartokat közzétenni):

"Szerinted a DAX és az SP még meg fogja haladni a mai csúcsot a közel jövőben (napokban)?"

A válasza:

"SPX-ben ha úgy tesszük fel a kérdést, hogy 3000 alatt vagy a mai csúcs fölött lesz-e hamarabb, akkor az utóbbi a valószínűbb.

SPX h1

http://keptarhely.eu/view.php?file=20200702v00s5x7gv.gif

Megjegyzés: ezeket az ábrákat célárakkal, stb. a saját módszertana szerint elkészített, elsősorban Metatreder-rel (de más módon is) használható, valós adatokkal dolgozó "setup scanner-rel" készíti, amiről néhány hozzászólásában elég részletesen írt és ha már "tökéletesre" csiszolta, akkor valamilyen formában rendelkezésére bocsájtja azoknak, akiket érdekel.

DAX-ra a szép színes ábránál maradva hasonló a szitu, a szép színes piros-sárga "X" vonalak mindegyikét törni fogja szerintem ez a szép természetes algo-mentes szerkezet, legyen itt is a sorrend előbb fel ~12600-ra, aztán le ~11600-ra."

Megjegyzés: reggel írtam, hogy Rocco is emlegetett az elemzésében 126XX ellenállás szinteket.

Az említett színes ábra itt lejjebb megnyitható:


"Mivel itt tudom, hogy nagyra értékelik az árnyalatokban gazdag színes alkotásokat, jöjjön egy szép kép:"


Túlfeszítettség jelei a Nasdaq indexen

#861014 KB58 Előzmény: #861009

Kovács Karád (Portfolio elemző) legutóbbi videoja:

Bár június 25-i, de azért érdekes lehet SP és DAX szempontból is:


dax

#861013 KB58 Előzmény: #861009

Hát igen.

Lehet, hogy az MA Cross és MA 50, MA200 mozgóátlagok kicsit segítenének, bár ilyen tétova helyzetben azok is kevésbé egyértelműek vagy nagyon meg kell őket figyelni, kisebb TF-eken is.

dax

#861012 KB58 Előzmény: #861008

Köszönöm a hozzászólásod.

Sajnos általában számomra a jó döntések meghozatalához elég idő kell, és a tőzsde, különösen most és kis időtávokon erre sokszor csak nagyon rövid időt hagy. A másik, hogy nem szeretem feladni a dolgokat, nagyon kitartó is tudok lenni (ami nem mindig előny). Már többször írtam, hogy abbahagyom a tőzsdézést, csináltam is már féléves szüneteket (sajnos a legjobb, trendelő időszakokban), csak nem tudom elhinni, hogy nem tudnám nyereségesen csinálni. Még mindig meggyőződésem, hogy tudnám (bár a sokéves tapasztalat és negatív, bár ebben az évben már csak jelentéktelen egyenleg mást mutat), bár a munkám miatt szinte biztosan át kellene térnem nagyobb időtávokra, ami kevésbe stresszes lenne és kevesebb ráfordított időt igényelne. Ha mindig vagy legalább a legtöbbször kitartottam volna a jó elképzeléseim mellett (a rosszak mellett viszont nem), akkor már sok-sok milliós pluszban lennék és nem mínuszban. Erre csak egyetlen példa a sok-sok tízből ez az év eleji esés, ahol az SP-ben az esés előtti nap zárása előtt töröltem a tickre a csúcsra 3397-re betett SP short megbízásaimat, amiket később sem nyitottam vissza, vagy a zuhanás legalja körüli long nyitások kihagyása. Erre az esésre és a visszapattanásra készültem már hónapok óta, és ha ezeket sikerült volna kihasználnom, akkor az összes eddigi, többéves mínuszomat pluszba tudtam volna fordítani.

Ami valószínűleg nagyon akadályozza a sikeres kereskedésemet, az a feszültség, stressz, ami kereskedés közben szinte megakadályozza, hogy lássam, hogy mi van a charton és azt figyelembe véve lépjek vagy ne lépjek. Ha lazán, érzelem nélkül tudnék kereskedni (mint ahogy csak úgy szabadna), akkor szerintem sikeres lennék, annak ellenére, hogy TA-ból a töredéke tudásom és tapasztalatom sincs, mint pl. Lenthornak.

Már megint sokat írtam, elnézést azoktól, akiket ez zavar.

dax

#861010 KB58 Előzmény: #861007

A lepattanások alapján történő short nyitásod megalapozott lehet.

Egyébként én is figyeltem, csak az én chartom a sok kis TF-es csatorna, vonal, stb. miatt "kicsit" káoszosabb. Láttam én is, hogy már többször lefordult róla, csak mindig attól tartottam, hogy "na, most viszi át".

https://invst.ly/rbb6k

Sokszor gondolok arra is, hogy ezért "nem látom a fától az erdőt" a chartjaimon. Lehet, hogy minimum 1H, 4H, 1D TF-es chartokon kellene kereskednem, a legfontosabb csatornákat, vonalakat felrajzolnom, és valószínűleg az adott kereskedési környezetbe az akkor legfontosabb támasz és ellenállás szinteket és akkor jobban átlátnám a chartjaimat, nem vesznék el a részletekben (amire hajlamos vagyok). Már arra is gondoltam, hogy nem kellene más a chartokon, csak pl. MA Cross, MA50 és MA200 mozgóátlag. Ezek keresztezése és egymáshoz képesti elhelyezkedése nagyon megbízhatónak bizonyult számomra az irányt illetően különböző TF-eken, mégis sok mást is feltettem, amit valószínűleg egyszerre nehéz átlátnom.

dax

#861008 profDénes Előzmény: #861002

25 éves tőzsdézésemnél azt figyeltem meg, az elején magamon is, de azóta is másokon, hogy a (egyik) legnagyobb hiba amit irtál.

Amúgy én pont miattatok hívtam fel a figyelmet itt hétfőn délben hogy túl sok itt a short várakozás fél éves záráskor az amcsik csodákra is képesek. :) Lenthor tud magára vigyázni, de más esetleg nem.

amit írtál, csak az idő oldja meg. Jó esetben tapasztalat hozza magával és nem jön elő csak kis mértékben, ha igen, mert sok embernél igen, akkor sajnos abba kell hagyni a tőzsdézést, mert csak vesztesség lesz. Ennek a felismerése nagyon nehéz.

25 év alatt SOK sok embert ismerhettem meg kik nagyon jó tudással voltak ellátva, de abba kellett hagyniuk mert emberi tényezők miatt nem nekik találták ki ezt.

Ezt magadban neked kell eldönteni, hogy idővel látsz esélyt jobb lettél vagy nem.

dax

#861007 Lenthor Előzmény: #861005

KB58!

Ilyenekre nem szoktál felfigyelni.

Nézd csak meg, hogy rövid időn belül 12.330-ról hányszor pattant vissza!

https://invst.ly/rbb2i

Ilyen helyen érdemes shortot nyitni!

Emiatt nyitottam is 12.334-en.

dax

#861005 KB58 Előzmény: #861004

Valószínűleg, csak egy kis gyakorlat kell hozzá. Meg legyen értelme, jobban mutassa a lényeget. Csak szokatlan volt a Vaditól.

S&P500

#861003 KB58 Előzmény: #861001

Hát arra én is kíváncsi leszek. Elég meggyőző az általad meghatározott Fibo szint és a "hulló csillag", de ezektől minden kitelik. Ha most igazad lesz, akkor tényleg zseni vagy. Ha nem, akkor sem vagy messze tőle :-)

dax

#861002 KB58 Előzmény: #861000

Egyre inkább úgy érzem, hogy ez nem nekem való. Sokszor a minimálisat sem akarom kockáztatni egy jó nyerőért, máskor meg bent ragadok rossz pozícióban, amiből a legtöbbször csak mínuszban sikerül kiszállnom. Folyamatosan és jelentősen kések a jó be- és kilépési döntésekkel.

Nekem most túl egyszerűnek tűnt, hogy itt lenne a DAX és az SP vége és innen most már lefelé lesz. Ha így lesz, akkor persze nagyon bánni fogom (ahogy szokás nálam).

S&P500

#861001 Lenthor Előzmény: #860998

Órás "hulló csillag"!

Számított 85.4%-os fibot 5 pontra megközelítette. Minden adva van az eséshez.

Kíváncsi leszek, hogy holnap mit csinál az SP.

Ha esik, akkor a DAX is követi.

https://invst.ly/rbasb