:) érdekes pont ugyanezt gondoltam én is, csak arról amiket te mondasz a témáról.
:) érdekes pont ugyanezt gondoltam én is, csak arról amiket te mondasz a témáról.
Te menthetetlen vagy.
Ennyi hülyeséget összeírni azért, hogy a lázálmodat igaznak akarjad kihozni, hát tényleg nincs rosszabb, mint amikor a hülyeség szorgalommal és kitartással párosul. Ezekre már írni sincs mit, mert számomra teljességgel színvonalon aluli.
Amire szeretett vezetőnk gyorsan elkezdett hamut szórni a fejére , korbácsolni a saját hátát, és mea culpázni. :) Csak ez kevés.
Elképzelem ahogy a kötvénypiac meghatározó tényezői nagyon jónak látnak mindent Imf nélkül is, de nem fektetnek be mert a nem tudom ki elhitette velük, hogy minden rossz. Ez nagyon életszerű. :)
Fogalmazzunk inkább úgy, hogy Magyarország a stabilizációs törekvések ellenére még mindig igen sérülékeny. És ezek a stabilizációs törekvések (főleg a nem ortodox elemei, nem a Széll prg) eléggé vitatottak hasznosságukat , és fenntarthatóságukat illetően.
Nézd meg egyszer mit mondott az Imf mielőtt elmentek nyári szünetre. Mit várnának. Nem találok benne semmi ördögtől valót.
De nem is a bankok elleni háború, vagy az mnyp szétverése. :)
Ahogy Demján papa mondta "Beruházások nélkül nincs nem ortodox gazdaságpolitika Viktor" :)
"De ha neked van igazad miért bonyolódunk egyáltalán bele a tárgyalásokba naponta elmondva, hogy gyorsan meg akarunk egyezni?"
Mert a hazáruló uszító liberálnáci csűrhe elhitette az egész világgal azt, hogy Magyarország csődben van(!), és ha nem kap azonnal pénzt, akkor összeomlik! ERRE muszáj volt meglépni azt, hogy "rendben, akkor tárgyalunk", hiszen különben tényleg KO-ra tették volna ezek a gazemberek az országot. Azóta látható, hogy ebből semmi sem volt igaz, ezért kellett az IDŐ, hogy láthatóvá váljon, semmi szükségünk nem volt és nincs erre a megszálló bandára.
"A miénk mondjuk nehezen tud romlani mivel jószerével nem is létezik, vagy nagyítóval kell vizsgálni."
És ezen nyilván az ingatlanadó, a vagyonadó és a progresszív szja fog változtatni, ugye?
Úgy tudnám összefoglalni erről a véleményem, hogy a tények hibás felmérése, vagy figyelemen kívül hagyása után ,egy hibás logikai úton ,egy hibás következtetésre jutsz.
Szeretném én azt látni, hogy a magyar gazdaság úgy "recsegjen ropogjon" mint egy német, vagy egy Usa gazdaság.
A miénk mondjuk nehezen tud romlani mivel jószerével nem is létezik, vagy nagyítóval kell vizsgálni.
Ennél kicsit összetettebb hatása van. Bizalom, befektetői, országgal szembeni , Ft-al , kötvényekkel, részvényekkel , magyar eszközökkel szembeni, a kormány gazd poljának egyfajta legitimációja. Biztos forrás kötvénypiac esetleges befagyása esetén is. Egyfajta garancia a racionális gazdasági lépésekre és a politikusi populizmus mérséklésére.
De ha neked van igazad miért bonyolódunk egyáltalán bele a tárgyalásokba naponta elmondva, hogy gyorsan meg akarunk egyezni? Nem volna tisztább, ha valóban csak ennyit jelent ezt a matekot levezetni a világnak, hogy annyit sem nyerünk rajta saját számítások szerint amennyit egy kisebb kaliberű forradalmárunk 1 hónap alatt elszór, vagy ellop vmi közbeszerzés egyéb ügyek kapcsán, és egyáltalán nem is tárgyalni? :)
"Az Imf-nek pedig azt kell eldöntenie milyen feltételekkel merjen hitelezni ilyen nem ortodox polgárokat akiknek az elképzelései sokszor elég egyediek, hogy finom legyek, mondhatni népmeseiek, illetve tündérmeseiek."
Basszus, ez pedig már az arcátlanság és a magyerellenesség egyik csúcsa. Aki csak eddig az Imperial Monetary Forces megszállása mellett döntött, mind megbánta, akihez pedig most betették a lábukat, az még nagyobb sz*rban van, mint előtte volt. Egész Európa recseg-ropog és már Németország és Anglia sincs biztonságban, erre itt van ez a kis ország, ami a teljes egész pályás letámadás ellenére betartja az ígéreteket, hozza a számokat és mint kiderült, mindezt (lényegileg) kifogástalanul EU konform Alkotmány, sarkallatos- és egyéb jogszabályok alapján, ráadásul csökkenő adósság mellett (amiben a manyup visszaszerzése éppen NEM játszott eddig szerepet).
Ha van ország, akire nem lehetne pénzt bízni, az az USA-EUR zóna TELJESSÉGE, de pont Magyarország az, amire lehetne.
Az, hogy mi élesen szembenállunk az US Empire pénzügyi maffiájának világuralmi törekvéseivel, az nyilván nem tetszik neki, de ez hadd legyen az ő bajuk és ne a miénk, és ne kelljen már arra a tróger gazember szintre lemenni, ahol ők vannak és ők """léteznek""".
Ez piszok egyszerű számítás.
Kapunk éves ~30 milliárd rendelkezésre állásért ~70 milliárd "kamatkedvezményt" HA LEHÍVJUK a hitelt. Egyebekben ha nem hívjuk le, akkor tisztán +30 milliárd kiadást, amit még ki is kell termelni.
Azért lássuk már be, hogy ezen tételek egy ~15.000 milliárdos költségvetésnél inkább az elhanyagolható tételek közé sorolhatóak és nem az "ezen múlik az ország" kategóriába.
Az viszont, hogy ezért cserébe több száz milliárdos adóátrendezést várjanak el az uzsorások javára a magyarok ellenében, és ennek tapsikoljanak Magyarországon, na az a hülyeség netovábbja.
Az Imperial Monetary Forces piszkosul ide akarja tolni a lábát, hogy átvehesse az irányítást és kifoszthassa ezt az országot is, most viszont emberükre találtak. Ideje volt.
Akkor nem kell felvenni ha nem éri meg. Ez a hitelfelvevőnek kell eldöntenie neki mi éri meg, aztán a döntés kövekezményeit viselni. Mert az gondolom egyértelmű, hogy mindkét esetnek megegyezés, meg nem egyezés vannak /lehetnek gazdasági /politikai stb következményei.
Az Imf-nek pedig azt kell eldöntenie milyen feltételekkel merjen hitelezni ilyen nem ortodox polgárokat akiknek az elképzelései sokszor elég egyediek, hogy finom legyek, mondhatni népmeseiek, illetve tündérmeseiek.
Nézd, a képlet rendkívül egyszerű.
Körülbelül 70 milliárd az, amit nyerhetünk a megállapodással, ha készenléti, nem lehívandó hitelkeretről beszélünk. Magyarán, 70 milliárd a MAXIMUM adókiesés, aminél nullszalldóban vagyunk. Miről is beszélünk ha egyszerű logikát használunk? Arról, hogy többet követelnek, mint amit adnak, vagyis nem éri meg a hitel.
Számomra érdekes a felfogásod ezekben a kérdésekben.
Az Imf ad hitelt , ha úgy látja, hogy adhat, hogy megfelelő hozzá a program. Nem a hegy megy Mohamedhez akarom mondani forradalmárokhoz.
Felvázolják mivel van gondjuk esetleg, és ha Viktorék szépen megkérik őket tehetnek javaslatokat amikkel lehetne csiszolni ezen a nagyon átgondolt gazd polon. De itt nem nekik kell produkálniuk magukat, ők a pénzt adják . Viktoréknak kell "eladniuk" magukat, elhitetniük hogy hitelképesek az elképzeléseik. :)
Persze, hogy népszerű a "munkahelyvédelmi terv". Egyrészt ez a fő célja, hogy népszerű legyen , másrészt pedig ki nem támogatja konkrétan a járulékcsökkentést? A kérdés csak az miből teremtődik meg a forrása. Az már egy zavarosabb móka.
Ajánlom figyelmedbe a "kiábrándult és változó" közhangulat eme nemes példáját:
http://inforadio.hu/hir/gazdasag/hir-510375
Csak a legelvadultabb liberálnácik vannak a kormány ellen. Elég beszédes a 90%-os arány és az, hogy még a legfanatikusabbak közül is többségben vannak a kormány gazdaságpolitikáját (és nem szükségszerűen a kormányt!) támogatók.
Az Imperial Monetary Forces is hátrább vitte az agyarait, mert nagyon szépen, valami fantasztikus taktikával csőbe húzták őket az EU bérenceivel együtt:
Mert bár a liberálnácik továbbra is a magyar lakosság kifosztását akarják elérni, aközben a kormány frappánsan jelezte, hogy azt éppen a fogyasztáson keresztül éri el. De a legszebb tudod az, hogy azt mondták, hogy "már nem kérik a vagyon és ingatlanadót az Imperial Monetary Forcesnél", csak azt, hogy a "a hűbéreseknek juttassák vissza az uzsorát". Mire valami zseniális húzással azt mondták: "OK, visszajuttatjuk, de ha nem kell vagyon és ingatlanadó, akkor mutassák meg, hogy ezt hogyan lehet elérni". Más szavakkal ezzel a premisszával kotródtak el a csinovnyikok, ezzel a megoldhatatlan feltételrendszerrel.
Ha ugyanis kimondják, hogy ingatlanadó és vagyonadó, akkor egyértelmű, hogy a profit növelése a céljuk, azaz az, hogy a 100 milliárdos alamizsnáért 400 milliárddal fosszuk ki a lakosságot. Ha azt mondják, hogy nem tudnak rá forrást mondani, akkor nem mondhatják, hogy ez törlődjön el.
Sakk, matt ha nem egyeznek ki egy döntetlenben. De ez már érik. És sajnos ez a forint árfolyamán is látható, most már bármit csinálunk, erősödni akar, egyszerűen nem tudjuk annyira inflálni, hogy legalább stagnáljon az árfolyam. Ez pedig igen sokatmondó arra nézve, hogy mi is a vélemény Magyarországról.
Baromi jó.
Meglátjuk. Nekem valóban jól jönne a megegyezés ha végre lezárnák ezt a bohóckodást. Ez vsz az országnak is hasznos lenne gazdasági értelemben. Az, hogy Viktor esetleg belebukna, hát Istenem. Ha nem egyezik meg abba is könnyedén belebukhat amint fejtegettem neked bár erre nem vagy vevő úgy látom. :)
Szóval így is úgy is belebukhat a sztoriba nagyon sajnálnám , és hiányolnám az "okosságait" , sőt annyira megkedveltem tudok is ajánlani néhány megfelelő tevékenységet neki a jövőben ha elveszíti a nagy nem ortodox küzdelmet. Pl kukázás, vagy szeméttelepen való guberálás. De ezt ne vedd zokon, ezek csak személyes érzelmeim a témában. :)
"A finom részletekre kell helyezned a hangsúlyt. :)"
Valóban. A fínom részlet az, hogy te valamilyen okból, avagy módon hasznot húznál az említett megszállásból.
A kormány előtt egyszerű út van, tovább kell csinálni, amit eddig csináltak, mert szemmel látható a támogatottsága ennek az iránynak.
"Mert az ugye egyértelmű, hogy ez a kormány alap esetben soha nem akarna az Imf-el megegyezni."
Hála Istennek. Volt már olyan, amelyik gátlástalanul kiszolgáltatott, de el is kergették őket. Ha úgy tetszik, ez volt a csendes forradalom, amivel felszabadultunk a totális kiszolgáltatottság alól. Nem mellesleg - rövid az emlékezet - jelezném, hogy még Horn is kirúgta az IMF-fet idő előtt, tehát ez pont nem konzervatív-nemzeti vágy, hanem NEMZETI vágy és érdek.
Szóval, ha volt valami, amit ezen a közvéleménykutatáson megkérdőjelezhetnél, akkor az az, hogy lehet, hogy "megrendelt" közvéleménykutatás volt, mert annyira a kormány irányát támasztja alá. De ez, amit írsz, ez már nem nevetséges, ez kérlek gyalázatos hamisítás.
Ciklus elején volt egy viszonylag erős bázis egy nagy politikai támogatottság a szabaságharc mögött.
Ez mára elolvadt . Nézd meg pl a Vosz előtti Viktor mea culpázást, vagy ahogy Demján elmagyarázta neki nem is annyira virágnyelven mit gondol a nem ortodox dumáiról. A közvéleménykutatások népszerűségi adatait.
Azt, hogy eljutottunk a gonosz hárombetűstől aki ellen szabjuk a politikánkat , bő egy év alatt , hogy már elfogadható kompromisszumokkal hajlandóak vagyunk megegyezni.
Elmúltak már azok az idők , hogy kiáll ez a kusza szemű guru és magyarázza melldöngetve milyen kemények vagyunk. Ez egyre kevésbé menő, hála az égnek, legalábbis nagyon remélem.
Finoman szólva kényes a helyzet, ha nincs megfelelő támogatottság mögöttük nehéz lesz keménynek lenni, és a gazdasági észérveket félrelökni, egy éljen forradalom dumával.
Meg lehet tenni csak közel 2014. Szóval a nemzetközi helyzet fokozódik. :)
A finom részletekre kell helyezned a hangsúlyt. :)
A helyzet az vsz, hogy a kormány előtt két út van:
1. Megegyeznek , de ez csak úgy megy, hogy kompromisszumokat kell kötni amik esetleg további lemorzsolódást hoznak a népszerűségben
2. Nem egyeznek meg , nem vállalnak kompromisszumokat akkor viszont vállalják annak a kockázatát amit előzőleg írtam, vagyis azt, hogy ennek a negatív következményei pol értelemben a fejükre hullanak vissza.
Mert az ugye egyértelmű, hogy ez a kormány alap esetben soha nem akarna az Imf-el megegyezni.
Ehhez képest eljutottunk oda, hogy belekényszerülhetnek egy egyezségbe, mivel ha nem lépnek azt is beszophatják.
Ez azért teljesen más mintha a lakosság 80%-a azt mondaná ki innen a kutya imf-el bármi áron, ahonnan indult a történet. Szóval enyhén optimistává tesz ez a helyzet, persze mivel ezek az emberek forradalmárok így bármire képesek lehetnek, még arra is, hogy egy államcsődöt összehoznak a nagy mutatványozás közben :)
"Egy ilyen felmérést készítettek volna 2010-ben gyanítom a nagy többség mereven elutasította volna az Imf-et , szabadságharc, uzsorások stb."
Te csak ne gyaníts semmit visszamenőleg. 2010-ben elég világos volt a liberálnácik hatalomból való kitakarításának vágya és ez azóta sem változott.
"Mára 58% azt mondja, hogy kockázatcsökkentés miatt meg kell egyezni velük, hogy a sérülékenységünket csökkentsük."
GYK: A kormány azt mondja, hogy a kockázatcsökkentés miatt meg kell egyezni velük, DE CSAK AKKOR, ha ez nem jár olyan intézkedésekkel, amit a magyarok mereven elutsítanak. Vagyis csak akkor kell ilyen megállapodás, ha az az érdekeinket szolgálja. Mit mutatott a kutatás? Azt, hogy meg kell egyezni velük, DE CSAK AKKOR, ha az nem jár olyan intézkedésekkel, amit a magyarok 2/3-os aránnyal elutasítanak.
Te hol látod a különbséget a két mondat között? Nincs különbség. Persze lehet liberálnáci módra torzítani és csak egy, az érdekeiket éppen alátámasztó adatot kiemelni, de felhívom arra a figyelmed, hogy oltári marhaságokat hordasz most már össze, hiszen a 2008-as IMF szerződést példának okáért támogatta a lakosság, azaz nyilvánvaló, hogy 2010-ben még egyáltalán nem volt IMF ellenes a hangulat. Ahhoz kellett az a beszólás, hogy nyúzzák meg a magyarokat és az uzsorásokat kell kitömni, a liberálnácikat meg éltetni.
"Fordulni látszik a közhangulat a témában és ez nagyobb kényszer mint bármilyen észérvek, vagy 100 milliárd bukták a kötvényeken."
ROTFLMAO: Pont az látszik a közvéleménykutatásból, hogy az ország 2/3 része masszívan elutasítja a liberálnácikat a mai napig. Ha van valami, ami megdöbbentő, az éppen ez, hiszen ez annyit tesz, hogy 1/3-os támogatottsága nincs a liberálnáciknak az országban, vagyis valójában éppen az látható, hogy stabilan beállt a jobboldali, konzervatív pártok támogatottsága a liberálnácikkal szemben. Egyébként sincsenek 100 milliárdos bukták, hiszen ezt lényegesen meghaladják az uzsorásoktól elvont pénzek, azaz éppen az látható, hogy bár valóban picit drágább a finanszírozásunk a piacról, de ezt bőségesen ellensúlyozza az uzsorásokra kivetett különadók összessége. Vagyis pénzügyileg is jól jártunk ezzel az irányzattal ahhoz képest, amit a liberálnácik erőltetnek, vagyis azzal az iránnyal szemben, hogy spóroljunk 100 milliárdot a kamatkiadásokon és adjunk még 300 milliárdot cserébe az uzsorás szektornak, hogy mindezt beszedhessük a lakosságon az ingatlan és vagyonadóval.
"Persze, ha így konkrétan rákérdeznek , hogy ingatlanadót , vagyonadót, füstadót, stb stb is fizetnél egy megegyezésért azt nyilván elutasítják. Bár az arányok nem éppen elsöprőek a kérdéshez képest."
Baromira elsöprőek. A 2/3 valamivel erősebb, mint az 58% különösen abban az esetben, amikor PONTOSAN UGYANAZ A HALMAZ mondja a két feltételt. Azaz teljességgel világos, hogy ELUTASÍTJÁK a megegyezést, ha ezekre sor kerülne, mert - fejlődünk - fejben összerakják, hogy akkor jóval több lenne az elvonás, mint ha nincs megállapodás. Tehát: Nyilván elutasítják az Imperial Monetary Forcest, ha diktálni akar nekünk, de ha valóban bankként működik, akkor nincs gond azzal, ha szerződünk. Ez a normális gondolkodás, nem a liberálnácik minden észérvet nélkülöző imádata.
"Viszont azt gondolom ha nem lesz megegyezés és a nemzetközi helyzet fokozódása miatt nyomás alá kerül Magyarország az a kormány fejére fog visszahullani pol értelemben. Szóval ez egy nyomás a megegyezés érdekében vsz."
Nem kell lefeküdni az Imperial Monetary Forcesnak és ezt már ők is tudják, ezért is húzzák az időt, most már ki akarják bekkelni simor eltakarodását, mert tudják, hogy onnantól úgysem lenne esélyük, hiszen kiderülne a valóság, az, hogy nemhogy hitelre nincs szüksége Magyarországnak, hanem brutális mennyiséget fizethet vissza.