Re: nincs cím
Előzmény: #536182"Egy ilyen felmérést készítettek volna 2010-ben gyanítom a nagy többség mereven elutasította volna az Imf-et , szabadságharc, uzsorások stb."
Te csak ne gyaníts semmit visszamenőleg. 2010-ben elég világos volt a liberálnácik hatalomból való kitakarításának vágya és ez azóta sem változott.
"Mára 58% azt mondja, hogy kockázatcsökkentés miatt meg kell egyezni velük, hogy a sérülékenységünket csökkentsük."
GYK: A kormány azt mondja, hogy a kockázatcsökkentés miatt meg kell egyezni velük, DE CSAK AKKOR, ha ez nem jár olyan intézkedésekkel, amit a magyarok mereven elutsítanak. Vagyis csak akkor kell ilyen megállapodás, ha az az érdekeinket szolgálja. Mit mutatott a kutatás? Azt, hogy meg kell egyezni velük, DE CSAK AKKOR, ha az nem jár olyan intézkedésekkel, amit a magyarok 2/3-os aránnyal elutasítanak.
Te hol látod a különbséget a két mondat között? Nincs különbség. Persze lehet liberálnáci módra torzítani és csak egy, az érdekeiket éppen alátámasztó adatot kiemelni, de felhívom arra a figyelmed, hogy oltári marhaságokat hordasz most már össze, hiszen a 2008-as IMF szerződést példának okáért támogatta a lakosság, azaz nyilvánvaló, hogy 2010-ben még egyáltalán nem volt IMF ellenes a hangulat. Ahhoz kellett az a beszólás, hogy nyúzzák meg a magyarokat és az uzsorásokat kell kitömni, a liberálnácikat meg éltetni.
"Fordulni látszik a közhangulat a témában és ez nagyobb kényszer mint bármilyen észérvek, vagy 100 milliárd bukták a kötvényeken."
ROTFLMAO: Pont az látszik a közvéleménykutatásból, hogy az ország 2/3 része masszívan elutasítja a liberálnácikat a mai napig. Ha van valami, ami megdöbbentő, az éppen ez, hiszen ez annyit tesz, hogy 1/3-os támogatottsága nincs a liberálnáciknak az országban, vagyis valójában éppen az látható, hogy stabilan beállt a jobboldali, konzervatív pártok támogatottsága a liberálnácikkal szemben. Egyébként sincsenek 100 milliárdos bukták, hiszen ezt lényegesen meghaladják az uzsorásoktól elvont pénzek, azaz éppen az látható, hogy bár valóban picit drágább a finanszírozásunk a piacról, de ezt bőségesen ellensúlyozza az uzsorásokra kivetett különadók összessége. Vagyis pénzügyileg is jól jártunk ezzel az irányzattal ahhoz képest, amit a liberálnácik erőltetnek, vagyis azzal az iránnyal szemben, hogy spóroljunk 100 milliárdot a kamatkiadásokon és adjunk még 300 milliárdot cserébe az uzsorás szektornak, hogy mindezt beszedhessük a lakosságon az ingatlan és vagyonadóval.
"Persze, ha így konkrétan rákérdeznek , hogy ingatlanadót , vagyonadót, füstadót, stb stb is fizetnél egy megegyezésért azt nyilván elutasítják. Bár az arányok nem éppen elsöprőek a kérdéshez képest."
Baromira elsöprőek. A 2/3 valamivel erősebb, mint az 58% különösen abban az esetben, amikor PONTOSAN UGYANAZ A HALMAZ mondja a két feltételt. Azaz teljességgel világos, hogy ELUTASÍTJÁK a megegyezést, ha ezekre sor kerülne, mert - fejlődünk - fejben összerakják, hogy akkor jóval több lenne az elvonás, mint ha nincs megállapodás. Tehát: Nyilván elutasítják az Imperial Monetary Forcest, ha diktálni akar nekünk, de ha valóban bankként működik, akkor nincs gond azzal, ha szerződünk. Ez a normális gondolkodás, nem a liberálnácik minden észérvet nélkülöző imádata.
"Viszont azt gondolom ha nem lesz megegyezés és a nemzetközi helyzet fokozódása miatt nyomás alá kerül Magyarország az a kormány fejére fog visszahullani pol értelemben. Szóval ez egy nyomás a megegyezés érdekében vsz."
Nem kell lefeküdni az Imperial Monetary Forcesnak és ezt már ők is tudják, ezért is húzzák az időt, most már ki akarják bekkelni simor eltakarodását, mert tudják, hogy onnantól úgysem lenne esélyük, hiszen kiderülne a valóság, az, hogy nemhogy hitelre nincs szüksége Magyarországnak, hanem brutális mennyiséget fizethet vissza.