Regisztráció Elfelejtett jelszó

Kovács Gergely - Puzsér Róbert - Schiffer András - Vona Gábor

Spade Előzmény: #878234
"Ezt pl nem olvastad? Vicc, 10-szeres túlárazás bmg. Nem 10%.." . A kedvedért elolvastam, ekkora hülyeséget már rég láttam direkt visszamentem az eredeti tenderhez.aki ezt a cikket írta az egy idióta hülye lehet aki maximum homok várat épített vagy még azt se csak látta h építik, de az is már az alapnál összeomlott. Ez a tízszeres túlárazás olyan mintha valaki azt mondaná h neked 70000 ruppóétrt kellene megépítened egy családi házat a többi pénzt ,meg ellopod. Ez egy tender volt ráadásul ájrópai, miért nem vállaltad el 76 milliárdért összefogva a cikkíróval és több mint 200 milliárdot lekaszátatokl volna? A tenderen a második (345 milliárd 21,8 millió forintért vállalta volna a munkát.). Mellesleg mit mondanak a tenderkiírásnál: A most megjelent kivitelezési közbeszerzéssel az utóbbi száz év legjelentősebb fővárosi vasúti fejlesztése, a Déli Körvasút bővítése startol el. A kivitelezési munkák rendkívüli méretűek: közel 13 km új vágány építése, 16 db új vasúti kitérő megépítése, két új megálló megépítése, 8 új mozgólépcsővel, 8 lifttel, 45 000 m2 zajvédőfal építése,6 db új vasúti hídrendszer építése: Gubacsi út felett, Soroksári út felett 147 méter támaszközzel (ezen fekszik majd a Közvágóhíd állomás),Budafoki út felett, Szerémi út felett, Fehérvári út felett, Bartók Béla út felett (itt 93 méter támaszközzel, új, összesen négyvágányos vasúti hídszerkezetek épülnek), és több mint 5 km hosszban vasúti vasbeton támfal. A munkák a vasúti forgalom folyamatos fenntartása mellett és a városi közúti forgalom akadályozásának korlátai miatt rengeteg ütemben valósulhatnak csak meg, összesen kiviteli tervezéssel együtt várhatóan 5 évet vesznek majd igénybe. továbbá A beruházást az Európai Unió – a már épülő déli összekötő vasúti híd támogatási okiratában – előzetesen támogatta, mint ahhoz csatlakozó, azzal összefüggő szakaszt. A NIF tenderén kiválasztott kivitelező a szerződés megkötése után a kiviteli terveket és az organizációs ütemtervet készíti el először, az építési munkák javarészt várhatóan 2022-ben indulnak majd. Hogy egy uniós tenderen nem hagynak jóvá 10x árat arra mérget vehetsz. Sztem abba kéne hagyni a hülyeségek terjesztését pl mészárossal szemben mert abból csak az lesz mint a lánchíd felújításnál ahol a becsületes karigeri 5 milliárddal hoszabban útjítja fel mint Tarlós tette volna kb 20%-t verve az eredeti árra