Regisztráció Elfelejtett jelszó

dax Vs. Gold

Lenthor Előzmény: #865561

Egy biztos:

- Ha bizonytalan a piac, vagy nagy gazdasági válság eljövetele közeleg, akkor aranyat vesznek a nagy befektetők.

- Ha gazdasági fellendülés időszaka közeledik és a cégek részvényeinek emelkedése várható, akkor eladják az aranyat és részvényeket vesznek, mert nagyobb hasznot generál.

Viszont, hogy egy ember eladja, ebből nem következik semmi.

Pld, Buffet, azért is eladhatja az aranyat, mert jobb befektetési lehetőséget talált. Pld. oltóanyag gyártó cégek részvényeit vásárolja, mert komoly profitot vár onnan!