dax Vs. Gold
JackOne Előzmény: #865556Mi a véleményetek - W.Buffet az arany pozija 40 % eladta - 1.)
2.) Az arany árfolyama süllyed, a befektetők szállnak ki az ETF-ekből
"Az arany 1.862 dollárig gyengült, miután a hírek szerint tovább folytatódott az arany ETF-ekből való kiszállás. A novemberi adat szerint az ETF-ekben lévő arany mennyisége eddig 45 tonnával csökkent, és ez mutatja azt is, hogy nő az esést váró befektetők száma. A növekvő pesszimizmus miatt a csúcshoz képest akár 10%-kal is eshet a nemesfém kurzusa a becslések szerint. A svájci székhelyű befektetési bank, a UBS negatív hangulatú előrejelzést adott ki a nyersanyagokra, igaz ezen belül az arany és az olaj van a legjobb helyzetben. A bank szerint a Covid-19 hatásai még nem épültek be teljesen a nyersanyag árakba."
Ez a következő long előjele, vagy egy komolyabb lehullám első lépései?(felkészülés a Margin Call...)