Regisztráció Elfelejtett jelszó

Short

matgab Előzmény: #862188

Igazából borzalmas azt nézni, hogy ha eladtam volna a 4IG-t tavaly júl 9-én, és vettem volna helyette Teslát, vagy más FAANG-ot, vagy Docusign-t vagy bármilyen fostalicska usa részvényt, akár a csődbejelentésük után Hertzet vagy Luckin Coffee-t, vagy tényleg szinte bármi fost (na jó az olajipari részvényeken kívül), akkor is simán meg lehetett volna 2-10-szerezni már a vagyonomat. Simán nem kellene már dolgoznom. Ehelyett itt szopok és tartom a shortomat ami az istennek sem akar bejönni.

Még jó, hogy nem az USA-t hanem a BUX-ot tolom...


Közben meg látom az utcákon a Porsche-kat, Lambokat, és egyéb luxus autókat és arra gondolok, hogy na ezek vagy adót csaltak, vagy vettek valami fos részvényt, amivel meggazdagodtak. Meg vannak ezek a centes részvények.. Facebook-on is van egy csoport , akik utólag mindig beírogatják, hogy ők látták, ez egyértelmű volt, hogy ki fog törni... PErsze el tudom képzelni, hogy van 50 részvényük, amiből naponta 1 kitör, és van pár ami meg gondolom bezuhan, hiszen, ha minden bejött volna és csak azokat csinálják, amikről posztolnak, akkor már tényleg milliárdosak lehetnének... De akkor meg nem posztolgatnának, hanem élveznék a fehér homokot a karib térségben és masszíroztatnák magukat a venezuelai menekült masszőrlányokkal egész nap...

Tiszta Fomo érzés, hogy többet nem lesz ilyen lehetőség a tőzsdén... Persze a Fear and Greed is már 75-nél van...

Talán ez az egyetlen bíztató, hogy elfogytak a shortos emberek (ami miatt még pont féltem áprilisban, hogy mindenki esést várt (utólag jogosan féltem)...

De az is igaz hogy az USA nyomtatott 3 trilliárd dollárt, miközben a GDP visszaesése csak ennek töredéke... Ergo nem véletlenül esik a dollár- bár a pénzmennyiség növekedéshez képest még mindig csak enyhén... Be fog indulni ez a kva infláció, az látszik. És ha infláció jön, akkor az nem tesz jót a shortoknak...

Meg most vagyok lakás eladásban is. Amilyen peches vagyok, eladom a lakást és megindul a hiperinfláció...