Regisztráció Elfelejtett jelszó

Hozzászólás

matgab Előzmény: #856176

Szerintem érdemes megvárni amíg kitombolja magát a vírus EU szerte és az usa-ban.

Ez a pánik- illetve a magas olasz halálozás mindenhol problémát okoz. Ma egy órás vont call-ba rantottak be, ahol minden Eu-s országnak be kellett számolnia arról, h milyen várható hatása lesz, ki mit csinál védelem ugyileg, stb stb...

Itt ez sokkal nagyobb válság lehet, mint akár a 2008-as, akár a 97-es vagy a 87-es.

MOL-nal mondják, h a kutasok már nem mennek be a kutakra, mert félnek a román olasz stb soforoktol, ma sétáltam Pesten a belvárosban, szinte tök üres. Pedig ez még csak a vírus eleje, nálunk még el sem kezdődött a hiszti.

A legtöbb országban már bezárták az iskolákat, litvanoknal pl minimum 5 hétre! Az emberek nem mennek dolgozni, nem keresnek nem fogyasztanak,amig nem fog eltűnni a vírus. Simán be fognak csodolni az utazási irodák, légitársaságok, hotelek, kaszinók, bevásárló központok, ingatlan fejlesztők, USA olaj ipara és ezt a végén a bankok sinylik meg ( nem fizetik a jelzalogokat, kölcsönöket, nem lesznek vállalati hitel felvételek) nem fognak fizetni egymásnak a cégek, h biztosítsák az amúgy nem dolgozó embereik fizetését- amíg lehet.

Közben le fog terhelodni az egészségügy, emberek halnak meg emiatt, emiatt belpolitikai bizonytalanságok...

Hacsak nem tűnik el a vírus nagyon gyorsan (2 max 3 hét). De ennyi idő alatt inkább csak tetőzni fog.

Nos ilyen helyzetben- nyilván ennyire nem lesz remélhetőleg súlyos, de a piac ezt fogja arazni sztem- mennyit fog érni az OTP? Nem véletlenül esett ez ma 17%-ot... És lesz még néhány ilyen nap...