Regisztráció Elfelejtett jelszó

a mi világháborúnk

matgab Előzmény: #845286

ez életszemléleti kérdés.

Viszek vásárolni magammal mindig egy IKEA-s táskát.

Ha műanyag dobozt kapok azt általában elteszem, hogy ha kell máskor, akkor ne kelljen venni.

Ha veszek reggelit, akkor sem kérek műanyag zacskót, hanem beteszem a laptop táskámba.

Lecserélhetném az autómat egy szebbre, jobbra, újabbra mégis ugyanazt használom már 5 éve.

Most a műanyag vizespalackok ellen próbálok keresztes hadjáratot indítani otthon, hogy inkább boros üvegekbe tegyük el a vizet (tisztított csapvizet és ne vegyünk ásványvizet).

Ruhát sem veszek állandóan újakat -ezt főleg a nők teszik.

Tavaly sokat jártam biciklivel dolgozni.

Zuhanyzom fürdés helyett.

Légkondit sem járatom, ha olyan idő van, hogy egy ablaknyitással is meg lehet oldani, vagy még elviselhető.

Liftet sem használok, ha csak 2-3 emeletet kell menni.

A WC-n a kevés vizet használó opciót használom, ha nem kell a sok víz.

Leoltom a villanyokat magam és mások után is -az irodában is.

Ezek mind olyan apróságok, amiket ha minden ember megcsinálna, akkor sokkal tovább élhető lenne a Föld, de én azt látom, hogy egy csomó ember, ha csak parkol az autójával , akkor is lusta lekapcsolni a motort, még akkor is ha nem klímás idő van.

Ja igen, én a közlekedésben is lekapcsolom a motort, ha látom, hogy legalább 10-20 mp-ig nem fogom használni.

Vagy cserélik az emberek az eszközeiket, nem bérelnek, ha épp egy két alkalommal kell nekik valami. Kell nekik az új tévé (ebből is használtat szoktam venni) , az új telefon, az új számítógép, az új autó.

Mexikóban pedig amikor nem engedtem a csomagoló fiúnak, hogy 3-4 zacskóba rakja a Walmartban a cuccaimat, hanem odaadtam neki egy többször használatos táskát, akkor nem is értette, hogy mit akarok egyáltalán.

Ez borzasztó szomorú...