Regisztráció Elfelejtett jelszó

Deviza

matgab Előzmény: #831193

Fundamentás témára visszatérve...


nyáron járt le a 2 számlám, ezért kértem az összeg kifizetését, részben konyhabútorra, részben lakáshitel törlesztésre.

A számlám nem megszüntettem, hanem a Fundamentás "tanácsadó" hölgy javaslatára "megosztottam", ami tájékoztatása szerint úgy működik tovább még 6 évig, hogy a hátralévő években évente felvehetem a befizetett összeget meg a 72e forint állami támogatást...

Gyanús, volt, hogy nem akkora összeget kaptam a Fundamentától, mint amennyire én pénzügyesként kalkuláltam. Kivontatot záró elszámolást nem kaptam, "tanácsadóm" azt mondta, hogy ilyen adatokat, hogy hogyan jött ki a végösszeg, azt nem tud nekem megmondani, csak azt, hogy a számla egyenlege nulla... Nem hagytam ennyiben felhívtam a központi számukat és kérdeztem, hogy miért annyit kaptam amennyit, mert mondom, eddig minden évben kaptam egy szép kivonatot, hogy mennyi volt a befizetésem, mennyi volt az állami támogatás stb stb. Mondom itt a lezáráskor is kérnék szépen egy ilyet... Először nem értették (vagy nem akarták érteni), hogy mit is akarok, aztán hosszas várakozás és kapcsolgatások után végül sikerült megígértetni, hogy küldenek egy ilyen kimutatást...

Ma (kb. 2 hét után) megkaptam a kimutatást...

Nos a következő költségek merültek fel ezzel a folyamattal kapcsolatban:

Fundamenta lenyúlásai:

2*3600 forint Takarnet díj -erről nem tájékoztatott a Fundamenta, nem is tudom, hogy miért.

2*45400 (!) számlanyitási díjkülönbözet - erről szintén nem tájékoztattak, hogy ez mi a f@sz...

2*1350 éves számlavezetési díj

2*150 havi számlavezetési díj (azért az a pofátlanság netovábbja, hogy éves számlavezetési díjon felül havi számlavezetési díjat is levonnak!

2*2000 megosztási díj (erről sem tájékoztattak természetesen)

Emellett persze a bank is lenyúlt a következő tételekkel:

5000 forint banki igazolási díj, arról, hogy valóban náluk van a hitelem

13000 forint előtörlesztési díj (800e forint törlesztésre) , azért nem ingyenes , mert csak 4 év után lehetne ingyenesen előtörleszteni, vagy fogyasztóbarát lakáshitel törlesztés után, de régi lakáshitelt nem lehet ám átkonvertálni fogyasztóbarát hitelre!

És még a mai napig nem törlesztették be a hitelembe, úgyhogy továbbra is fizetem a magasabb törlesztőt, mert majd év végével fogják csak betörleszteni...


Fundamenta részéről a pofátlanság teteje az is , hogy bár lejárt a szerződésem, de azért a csoportos beszedési megbízást alapján továbbra is vonogatták le a havi 2*20e forintot, amit a záróelszámolásban ugyan visszaküldtek, de akkor is pofátlanásg...


Örülök is , hogy ezt a genya céget beszántják, nem is lett volna szabad létrehozni. Az egészet azért hozták létre, hogy a teljes állami támogatást lenyúlják maguknak!