Regisztráció Elfelejtett jelszó

:) sok soroscsicska

tozsdenyul Előzmény: #800069

mondjuk egy link?

Amiket linkeltem, voltak komolyabb vizsgálatok is, de odáig már nem olvastál :)

"kizárólag vallásosság alapján megítélni az adott társadalmakat az egy "poor indicator", azaz alig van kapcsolat. "

De a morált, etikusságot te viszont megítéled pusztán vallásosság alapján...

"- azért mert feketék lakják. "

"Ha egy ilyen következtetést írna le valaki, akkor gondolom, nagy lenne a felháborodás..."

Igen, gondolom. Olyan következtetést, hogy azért mert vallásos...vallástalan...te tettél. Nem véletlen, hogy az általam linkelt cikkek óvatosan fogalmaznak, nem úgy, mint te. DE, a megfigyelés az, hogy a vallásossággal NEM csökken a bünözés stb

"Ha már az egész vita abból indult ki, hogy védeni kell-e a család eszményét:"

Nem, a vita nem a házasságon megy, hanem hogy igaz-e, hogy a vallástalanság a morál és értékek csökkenéséhez vezet...

Kopp Mária felmérésében amúgy:

"A felmérés szerint ugyanakkor a depressziós és a szorongásos tünetegyüttes gyakoribb azok között, akiknek mindennapi életvitelében fontos a vallás."

Ez azon ritka megállapítás, ami objektivizálható, és nem egyszerü kérdöíves felmérés, hogy a vallásos szerint, ö saját maga milyen.

Mert saját maga szerint boldogabb, altruistább, morálisabb, mint a nem vallásos (saját maga szerinti véleménye alapján). De mégis több a depresszió, szorongás. A pszichológus szerint.