Regisztráció Elfelejtett jelszó

halihó

matgab Előzmény: #776650

Tépik az Adidast2016.07.28 09:53

Közel 5 százalékos pluszban az Adidas árfolyama. A német sportszergyártó óriás az előzetes gyorsjelentésében jelentős, 21 százalékos bevételnövekedésről számolt be. A cég működési eredménye a második negyedévben 234 millió euróról 77 százalékkal 414 millió euróra emelkedett. Az egy részvényre jutó eredmény 100 százalékkal 1,45 euróra emelkedett az előző év azonos időszakához képest. A jó eredmények többek között a profitmarzs emelkedésének, illetve a német vállalat a Chelsea londoni futball klubbal kötött szerződésének volt köszönhető. A menedzsment növelte a 2016-os értékeseítésből származó árbevételre vonatkozó várakozásait, míg korábban 15 százalékos bővülést vártak, jelenleg ennél optimistább, 15-20 százalékos prognózist tettek közzé. A nettó árbevételre vonatkozó várakozásokat 25 százalékkal közel 1 milliárd euróra emelték.


Anno ez volt az első nemzetközi részvényem. Hihetetlen jó helyen nyúltam bele vhol 58 UER környékén és a szokásos 10% minusz után 63-65 EUR környékén kidobtam sajnos, mondván majd olcsóbban visszaveszem... Na azóta úgy néz ki ez hibás gondolat volt...