Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: nincs cím

matgab Előzmény: #769716

Csányi egy ugyanolyan tolvaj, mint az összes olyan rendszerváltó, akik már a rendszerváltás előtt jól behelyezkedtek a nagy MSZMP-s párttagságuk segítségével a megfelelő helyekre, majd az adott cég igazgatójaként, főkönyvelőjeként ellopták a rájuk bízott közvagyont üveggyöngyökért.

Persze olyan szempontból legalább jól csinálta, hogy átlátta, hogy hogyan konvertálja át a céget egy modern kori bankká, ilyen szempontból a hasonló tolvajok közül messze kilóg tehetségével, mert a legtöbb csak odáig jutott, hogy a cégben lévő közvagyont , amit fillérekért megszereztek lehetőleg minél gyorsabban eladják fél áron egy nyugati konkurenciának, ami vagy bezárta a céget egyből (sok textiles cég) , vagy a nevük alatt tovább vitték (Tungsram, Ikarus, Áramszolgáltatók), vagy még annyi sem, hanem a meglévő készleteket eladják és utána az ingatlan apránkénti eladásából vagy hasznosításából próbáltak megélni (ilyen rengeteg van).