Re: nincs cím
matgab Előzmény: #722145jól. Az index számítása során teljesen mindegy, hogy egy cég osztalékot fizet-e, vagy a pénzt benne hagyják a cégben.
Egészen konkrétan az index számításakor feltételezik, hogy az osztalékból te visszavásároltad magad ugyanabba a részvénybe.
Előbbi példádnál:
Ha a telkó ára 400, mert fizet 10% osztit és már kifizetett 200 osztit, akkor azt tükrözi az index.
De ha ezek után a telkó ára bezuhan 50%-kal, mondjuk 200-ra, akkor az index is bezuhan a felére (hiszen feltételezi, hogy az osztalékból is ugyanazt a részvényt vetted vissza!