Re: nincs cím
rbbj11 Előzmény: #718624én ebben az egész szektorban nem hiszek (felhők), innentől kezdve nem tudok elfogulatlan maradni.
Végigolvastam kbc írását, az alapján is nekem abszolút no-go. Hatalmas rulett, semmi esélyt nem látok rá, hogy ezen a konkurens piacon olyan eredményt érjen el, ami indokolná az árat. Tipikus alacsony profitmarzsú szektor lesz ez, már aki nem megy csődbe a nagy versenyben. 3-4%-nál több nem lesz a profithányad. És a növekedés is meg fog állni, mire egyáltalán profitábilis lesz. Tehát ebben a jövőbeli esetben várok tőle 10-es P/E-t. A nagy kérdés, addigra mennyi lesz az összes árbevétel (már ha nem megy csődbe). Én erre nem tudnék jóslatot tenni, így egy jövőbeli (pl. 5 év múlva) értéksávot se tudok meghatározni, így pedig a jelenértékre sem tudok reverz számítással becslést adni.
Hella ezerszer jobb sztori volt, amibe matgab bele is nyúlt, és meg is hálálta neki a piac.
Ha már ilyen cég, megvárnám DropBox-ot.
De persze ettől még triplázhat is 3 nap alatt.