Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: nincs cím

Janicroft Előzmény: #705087

Most néztem rá a leveleimre és látom hogy tegnap elment az összes AAPL részvényem 111,41-en, ami a split előtt 779 dollárnak felelt meg. Ez volt az eddig legnagyobb pozícióm bármilyen részvényben, az össz portfólióm töb mint 20%-a Apple-ben volt. Nem tudom hogy sírjak vagy nevessek, szépen hozott ez a pozíció de kényszerből be kellett raknom az összes részvényt eladásra, a következő ok miatt:

A split miatt nagyon nehézzé vált a régi pozíciók menedzselése, mert a kimutatásokban a régi bekerárhoz viszonyítva óriási veszteségem volt (pl. vettem 450 dollárért, ami most 111-ért ment el, ami 339 dollár veszteség ), míg a split alkalmával kapott részvényeken meg hatalmas nyereség keletkezett. Summa summarum a split után egész egyszerűen elfelejthettem a FIFO, LIFO stratégiákat, mert fals eredményt mutattak. Ezért beraktam az egészet eladásra és tegnap el is ment. Hiába van szép nyereség rajta, nem örülök neki mert nem jó Apple nélkül lenni.