Re: nincs cím
rbbj11 Előzmény: #713880"nem az az egyetlen fajtája a korrupciónak, ha valaki besétál nokiás dobozzal egy potentáthoz, hanem korrupció minden olyan eset, ahol a közhatalomból magánhaszon lesz – és ha így van, akkor ez bizony velejéig korrupt szisztéma, hiszen a személyre szabott törvényektől (lex CIG, lex CBA stb.) a trafik- és földügyekig, a kegyencekkel végtelenül felduzzasztott kormányapparátustól a stadionüzletig (és benne az Orbán-porta szomszédságában épült Makovecz-arénáig) szinte minden vitatott döntés értelmezhető úgy, hogy a kormányon lévők a közjó szolgálata helyett magánvagyonok hizlalására használják a közhatalmat."