Nikkei vétel
JanicroftErste küldte ezt a levelet, lehet meg kellene játszani:
A legfrissebb hírek szerint a japán állami nyugdíjalap a GPIF akár a teljes portfolió 30%-át is részvényekben tarthatnák, szemben a jelenleg érvényes szabályok által szabott 18%-os plafonnal. Az index átsúlyozása jelentős vételi erőt jelenthetne, aminek hatására a Nikkei részvényindex komoly emelkedést mutathat az elkövetkező hetekben, azonban az átsúlyozásról szóló hivatalos döntésre továbbra is várnunk kell. A kedvező technikai kép és az újabb fundamentális sztori miatt a részvényindex vételét javasoljuk.