Re: nincs cím
Spade Előzmény: #678879Az indítvány jó mert a ptk szerint pontosan ezeket kell vizsgálni h mik a semmisségi okok és ezek kózül fennáll-e valamelyik a tipikus deviza hitel szerződésben. Másrészről meg foglalkozik (várhatóan meghatározza) a semmisség kiküszöbölési eljárásának (jogkövetkezményének) az ok függvényében tételesen meghatározott módjával.
Amit felvetettél az nem kérdés mert persze h lehet több a tartozás mint a jelzálog értéke ez lehetett eleve is több és válhat többé utólag is.
A szerződésbe pedig bele lehet egyoldalú szerződés módosítást (hatalmasság) foglalni, de a kérdések pontosan azok amit kúria felvetett a módosítás feltételeinek és mértékének mennyire kell átláthaónak kiszámolhatónak lenni mennyire részletesen kell leírni a szerződésben és milyen mértékben kell ismertetni