Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: nincs cím

exmnbs1 Előzmény: #658096

"- Mi a menete a részvénykonverziónak? Mikorra jutnak hozzá az értékpapírokhoz a hitelezők?

- Először is, meg kell várnunk, hogy a bíróság is szentesítse a csődegyezséget, amire leghamarabb véleményem szerint 4-6 héten belül kerülhet sor. Ez persze függ attól is, hogy a felszámolásra törekvők élnek-e fellebbezési jogukkal… Megítélésem szerint a megkötött egyezség kiállja majd a bíróság vizsgálatát is, és az előbb vagy utóbb véleményem szerint jogerőre fog emelkedni. Maga a részvénykonverziós folyamat elég bonyolult a hitelezők nagy száma miatt igen hosszadalmas folyamat, amit a magyar jogi környezet határol be. Röviden összefoglalva annyi fog történni, hogy az egyezség jogerőre emelkedését követően az E-Star a lehető legrövidebb időn belül megindítja a közgyűlés felhatalmazásán alapuló tőkeemelés cégbírósági bejegyzésére irányuló eljárást, majd a tőkeemelés során keletkező új részvényeket a hitelezők részére fogja transzferálni a csődegyezségben rögzített határidőn belül. Természetesen a folyamat koránt sem ennyire egyszerű: bírósági, hatósági eljárásokon át vezet az út a részvények hitelezők részére történő átadásáig. Az E-Star folyamatosan tájékoztatja majd a hitelezőket a lényeges eseményekről."

4.30-én 4-6 hétre számított

lett belőle 4 hónap és 6 nap, eltalálta(((((((