Hozzászólás
IbizaÉn szotyi papírt ritkán veszek..ezek a kisforgalmú bennfentes infókkal manipuláló kis vackok.
Ezt a topikot azért olvasom mert érdekel a kisbefektető "logikája" reakciója..önigazolása, magyarázkodása.
1. A csőd az nem felszámolás..ebben az esetben a hitelezők lettek a tulajok..
2. ha nem látnák benne a működési modellt akkor nincs megállapodás..
3. de ha a eszközérték piaci ára is magasabb mint a hitel akkor felszámolják..
4. de ha az eszközök egyben és működtetve többet érnek akkor beszállnak..
5. akkor is beszállnak ha a tulajdonrészük könyv szerint többet ér mint ha azonnal felszámolnák a céget..hiszen ez a saját mérlegüket rongálná..ez meg nem most van..és addig bármi lehet.