Re: nincs cím
Ibiza Előzmény: #657168azért van benne egy vismajor is..jött a válság és a chf soha nem volt ennyire magas...stabilan 140Ft körül volt..soha nem volt 240 körül..
Az emberek úgy számoltak felveszek 8-10gurigát havi törlesztése 60-70ezer..ha nagyon elmegy árfolyam akkor is csak 100ezer..de nem..egy 70ezres hitel elment havi 210ezerbe..ami kalkulálhatatlan..és persze tarthatatlan..utána reakció: eladni amit lehet és tartani a pozit..ok.nyertek 3 hónapot..és utána? ezt a 3-6hónapot kellett volna kihasználni eladni ingatlant..piaci ár alatt 20%-al..de azt nem akarták..inkáb elvették 1/3-ad 1/4-ed áron.
A hitelekre vonatkoznak törvények..még a chf hitel kihelyezése előtt érvényesek voltak..a szerződésnek tartalmaznia kellett a hitel nagyságát a thm-et stb..ezek a szerződések ezeket nem tartalmazták..egy változó volt bennük.