Hozzászólás
Borska....hopp tévedésből elfaxolták az esti FED sajtótájékoztató vázlatát :
a teljesség igénye nélkül idéznék belőlle :)
".... a központi bank legfőbb célja az állampolgárok érdekeit szolgálva a piaci stabilitás megőrzése , usa egyensúlyi helyzetének stabilizálása, a gazdaság növekedése, a munkanélküliség visszaszorítása..... a FED eddigi munkája során sikerült elérni a gazdasági mutatók javulását, és e tendenciák folytatását várjuk, a QE program elérte a célját, és a különböző eszközosztályokban kialakuló lufik elkerülése miatt, jegybankárok a program kivezetése mellett döntenek, ami azonban semmi esetre sem azonos az azonnali kamatpálya módosításával, azonban ha az inflációs célkitűzések veszélybe kerülnek a jegybank feladata mindenképp a nemzeti valuta erősítése és a kamatpálya korrigálása lesz....."
...nahhhh erre vörösre festenék a világ börzéinek kijelzőjét :) és a maga kifinomult módján 46os munkásbakancsban rúgná be SP az 1600as ajtót
lehetséges kimenetelű dolog, báááár vajmi kevés az esélye neki :)