Hozzászólás
Wazz, ez már mindennek a csúcsa:
"A ciprusi elnöki hivatal közölte: Ciprus számára kedvező feltételek mellett megállapodtak Görögországgal arról, hogy görög bankoknak adják át a ciprusi bankok görögországi egységeit - számolt be a Reuters."
Eddig még rendben van, ebből ugyanis pénzt lehet látni. De most tessék ide skubizni:
"Az eurózóna pénzügyminiszterei korábban jelezték: a ciprusi bankok görög fiókjaira nem vonatkozhat az a betéti illeték, amelyet Ciprus bevezetni tervezett, kedden azonban nem fogadott el a szigetország parlamentje."
Háhéhő? Hogy is van ez? Tehát UGYANANNAK A BANKNAK a betéteinek az adózása attól függ, hogy melyik országban van??!! Ezmiez?
Hogy is van ez?
Kezd egyre röhejesebb lenni az, hogy abból a mentőcsomagból ""veszik meg"" a görögök a ciprusi bankokat, amit azért kaptak, mert Ciprussal leiratták az adósságukat... és legalább két érdeklődő van rá "így hirtelen", akinek van erre forrása is. Hát nem érdekes?
Hogy is szól a klasszikus mondás?
EINSTAND!