Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: nincs cím

Keg Jenő Előzmény: #599233

Ehhez a stratégiához a rendelkezésre álló összeg 10 részre osztása szükséges. Az eredeti $1000000-unk helyett így csak egy $100000-os számlát nyitnánk a bróker cégnél, a maradék $900000 pedig maradna a bankban. Mivel a legtöbb bróker 200:1 arányú tőkeáttételt biztosít, ezért könnyedén tud a trader egy 5000000 EUR/USD-s pozíciót kontrollálni ekkora fedezet mellett is. Ha kiszámítjuk, így 150 pontot bír el a számla, akkor kerül likvidálásra, mivel nem lesz meg a pozíció tartásához szükséges fedezet. Ez a fajta kereskedés legalább attól megóvja a kereskedőt, hogy az összes pénzét egy pozíción elveszítse és az esélye pedig megvan, hogy lesz 1-2 nagyon nyereséges pozíciója. Akik szeretik az „egy lapra felteszünk mindent” típusú pénz menedzselést, azok számára érdekes lehet ez a fajta stratégia.