Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Re: nincs cím

banyaiz Előzmény: #596541

Amit Viktorék tettek abban fix pont volt a költségvetési hiánycélt tartani, nagyon prózai ok miatt ha ezt nem tartják esélyünk sem lett volna a piacról finanszírozni magunkat, és EU már szankciókat helyezett kilátásba. Vagyis ezt muszáj volt fix pontként kezelni.

A másik fix pont az volt, hogy úgy kell tartani a költségveti hiánycélt ilyen külső környezet mellett, hogy elkerüljék a politikai bukást. Ehhez azt a megoldást választották, hogy különböző extra különadók, mnyp szétverés , végtörlesztés egyéb hungarikumok. Mozgástér bővítésként.

Amik végső soron ugyanúgy a dolgozó népen, és gazdaságon, gazdasági növekedésen csapódnak le, csak mégsem közvetlenül, esetleg késleltetve stb . Kisebb a politikai kár, sőt még el lehet adni előnyként részben politikailag, lózungakkal gonosz bankok , gonosz mnyp gonosz fene tudja ki. :)

Ezt a bűvészkedést főleg ahogy kivitelezték Mekk mester kutya füle kb, nyilván egy Imf nem tudta felvállalni.

Ebből adódott a 19-re lapot történet aminek a lényege vsz annyi volt, hogy addig játszani ezzel amíg a külső hangulat lehetővé nem teszi, hogy végképp elkerüljük az Imf-et.

És ez igaz ez a játék több mint 1 évig tartott minden kárával hátrányával megítélésben egyebekben, de bejött. Sikerült piacról devizát bevonni.

Kb ennyi a szitu vsz gazdasági és politikai oldalról. Most, hogy ez összeségében jó e az országnak, hogy ezt az utat választották arról sokat lehetne beszélni. Vsz igen vegyes a téma.