Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: 2013.01.18

Előzmény: #590746

http://www.portfolio.hu/gazdasag/egyre_lassabban_no_a_vilaggazdasag.178509.html

"Egyre lassabban nő a világgazdaság"

"Tavalyi harmadik negyedévben tovább lassult a globális növekedés - derül ki az Economist legfrissebb összeállításából. Valószínűleg idén is hasonló lesz a helyzet. [...]

Az Economist egy 52 országra kiterjedő adatbázis segítségével elemezte a globális növekedési trendeket. Az összeállítás szerint 2012 harmadik negyedévében további 0,4 százalékponttal lassulhatott a globális növekedés. A 2,4 százalékos érték az elmúlt három év leggyengébb teljesítménye lehet".

Elég szignifikáns:

http://www.portfolio.hu/img/upload/2013/01/econ130118.png

Ez pedig nagyon sok mindent elmond erről a "növekedési ütemről" is:

"A növekedési rangsorban valószínűleg idén sem lesz változás. Görögországban, Portugáliában és Spanyolországban további recesszió várható, nem úgy mint Macauban, Mongóliában vagy éppen Líbiában, ahol tavalyhoz hasonlóan dinamikus növekedésre számítanak."