Re: nincs cím
Sly-- Előzmény: #589202Ez tényleg komoly?
LOL
Kérdezd meg azokat a kisbüfiket, akik 2008-ban jegyeztek 50 Ft-on, majd később a névértéket felvitték 200-ra, a darabszámot pedig nyolcadolták.
Pl. valaki jegyzett akkor 100000 db.-ot 5 millióért, ebből lett neki a névértékemeléssel 12500 (!) db.-ja. Utána ismét levitték a névértéket 25 Ft-ra, de változatlan darabszám mellett (!), a legutóbbi higítás pedig ezen a 25 Ft-on történt. Tehát aki jegyzett 5 millióért, annak most a 12500 db.-ja 33 Ft-nál ér 412500 Ft-ot.
Semmi nem akadályozza meg, hogy ezt akár ne csinálják meg többször..., lehet ismét névértékemelés-részvényösszevonás, majd alaptőkecsökkentés változatlan darabszám mellett, majd ismét higítás.
A korábban vett részvények pedig folyamatosan értéktelenednek.