Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: amérika visszainteget

Előzmény: #586543

Huhh, de jó kép található itt:

https://www.jpmorganfunds.com/cm/Satellite?blobcol=urldata&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1321497565492&ssbinary=true

Hiszen mióta értekezem erről, hogy a GDP-nek a reálgazdasághoz valójában semmi köze és a fogyasztásból próbálnak visszakövetkeztetni a gazdaság állapotára, amivel az a legnagyobb baj, hogy nem veszi figyelembe az adósságot?!

USA gazdaságból kormányzati szektor(!): 19,6%, amit érdemes ezt összevetni a lejjebb idézett ~16% kormányzati bevétellel - ami annyit tesz, hogy ~4% körüli a hiány kormányzati szinten, ami nagyon sok, hiszen ez adóbevétli szemlélettel nézve ~25%-os deficitet jelent. Magyarán szólva, ha költekezik az állam (adósságból!) akkor úgy fog kinézni, hogy nincs recesszió, ha háborúzik az állam, akkor úgy fog kinézni, hogy egyenesen pörög a gazdaság.

Mindamellett a GDP 71%-át(!), azaz HETVENEGY százalékát a FOGYASZTÁS teszi ki, vagyis egyértelmű, hogy ha a fogyasztást az uzsorázással fel lehet nyomni, akkor úgy fog tűnni, hogy növekszik a gazdaság, mig ha az uzsorázás bedől, akkor úgy, hogy csökkenni fog a gazdaság.

Pedig a probléma rém egyszerű: amig az uzsoramaffia hozza forgalomba korlátlanul a pénzt, azaz az államok fölé kerekedik a pénzrendszer irányításában (átvenni az országokban a hatalmat), addig ez mindig is így lesz és így is marad, hiszen az állam nem képes kontrollálni a gazdaságot, amiről ráadásul fogalma sem lesz, hiszen a GDP nem azt méri, hogy a gazdaság milyen állapotban van, hanem azt, hogy mennyit költenek az emberek, MÉGHOZZÁ ARRA ÉRZÉKETLEN MÓDON, hogy az a pénz, amit elköltenek miből származik.

Namármost bárki számára nyilvánvaló lehet, hogy amig az állam 100% felett diszponál, akkor mindkét irányt a kezében tartja, és addig, amig 10% körüli résszel játszhatnak a pénzügyi intézmények, addig semmi különösebb baj nem lehet, mert a GDP értéke közel marad a reálGDP-hez.

Abban az esetben azonban, ha a GDP-hez mérten erőteljesen kibillen a mérleg és a rendszerbe érkező pénz nincs köszönőviszonyban sem a rendszer által megtermelt pénzmennyiséggel, akkor olyan szinten borul be a rendszer, amit szinte lehetetlen visszaállítani a normális kerékvágásba, főleg akkor, ha ezt az uzsormaffia kényszerítése miatt nem is merik beismerni.