Re: nincs cím
prospero Előzmény: #546122"Ha mindent változatlannak tekintek és az Imf megállapodás meghiúsul és , akkor kamatemelésre lesz szükségünk pillanatok alatt hozamemelkedés és FT zuhanás lesz."
Kivéve, ha a piac elhiszi, hogy addigra Magyarország rendelkezik annyi tartalékkal, hogy a hiteleiért helyt tudjon állni. Pozitívumok, amik ezt segítik:
Magas devizatartalék, export-import arány kedvező, magas kormányzati tartalék az MNB-ben, 2 év alatt 6000 milliárdról 4000 milliárdra csökkent lakossági devizaeladósodottság, csökkenő adósságpálya, fegyelmezett gazdálkodás az államháztartásban - már megvan a 3% közeli strukturális hiány, tehát további adóemelések csak akkor indokoltak, ha a gazdaság ténylegesen visszaesik. A kormány siralmas kommunikációját kivéve minden abba az irányba mutat, hogy az ország pénzügyileg egyre jobb helyzetbe kerül - sajnos a növekedést átmenetileg fel kellett áldozni ennek az oltárán.
2013 kritikus lesz, mert még mindig dupla annyi lesz az államadósság refinanszírozási igénye, mint a válság előtti normál "üzletmenetben".
Összefoglalva, ha nem lesz pánik a piacon, a görög, spanyol vagy olasz problémák miatt, Magyarország a saját jogán már nem fog bajba kerülni, akkor sem, ha nem lesz IMF megállapodás.
"Könnyedén kideríthető, hogy mennyire gerjesztették az inflációt a kormányzati lépések. Mondjuk azzal, hogy a meg kell nézni az infláció alakulását Mo-n és a régiós országokban 2010-től."
Inflációs ráta 2010:
Magyarország: 4,7%
Románia: 6,1%
Csehország: 1,2%
Lengyelország: 2,7%
Bulgária: 3%
Inflációs ráta 2011:
Magyarország: 3,9%
Románia: 5,8%
Csehország: 2,1%
Lengyelország: 3,9%
Bulgária: 3,4%
Szóval én nem látom, hogy az elmúlt 2 évben olyan kiugróan rossz lett volna a magyar inflációs adat. Főleg annak fényében, hogy egyébként nominális reálbéremelkedés volt összességében 2010-től.