Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: Szimpla Vásárnap - őstermelői piac minden vasárnap

Netmaster Előzmény: #519719

Szimpla piac még egyszer

"Nekünk változatlanul, sőt egyre jobban tetszik ez a piac. Maga az épület elhanyagoltságával a szocializmus végnapjait idézi: még a Trabant is ott áll az udvaron, bár asztalként funkcionál. A gólyalábakon lépegető „tárlatvezető” és a fáradhatatlan zenekar hozzáad egy kis középkori vásári hangulatot, és ehhez jönnek hozzá a termékek, melyek számomra nem egyszerű alapanyagok: én az őstermelői kultúra feléledésében sokkal többet látok. Szerintem ez egyfajta öntudatra ébredés, amikor a kisember ellenszegül a társadalmi és multinacionális kiszolgáltatottságnak, és megtermeli, amit megeszik – ez tulajdonképpen a polgári engedetlenség egy fajtája, és nekem nagyon tetszik, hogy ez a folyamat elindult legalább a gasztronómia területén.

A Szimpla piacon nemcsak ételt árulnak, hanem bónuszként tudást és ideológiát is kaphatsz: a délelőtti gyerekjátszó helyén délben szakemberek tartanak előadásokat a háztáji gazdálkodással kapcsolatos tudnivalókról. Megtudhatjuk, mitől minőségi egy alapanyag, és ezt hogyan lehet felismerni (mert a városi embernek egyik túró olyan, mint a másik, ugye…). A „Szimplák” (a hely tulajdonosai és a piac szervezői) szoros kapcsolatban állnak a magyar Slow Food mozgalommal, és aktív szerepet vállalnak e szellemiség terjesztésében minden szinten. Szóval a gasztroforradalom lényegi része a kertekben és a piacokon zajlik, tessék rá odafigyelni."

http://ketcicakonyhaja.blog.hu/2012/07/14/szimpla_piac_meg_egyszer