Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: nincs cím

Bendeguz Előzmény: #529770

Szűk egy hónapot töltöttem el Németországban és állítom, hogy az élelmiszerek 20-50%-kal olcsóbbak, mint Magyarországon. Sajt kilója 1200 Ft, virsli 2000 Ft/kg, de nem ám az 50% hústartalmú füstli kategóriájú szemét, hanem 86%-os! És ez az alsó polcos, saját márkás termék! Schwarzwald-sonka 2600Ft/kg. Életemben olyan szép hentesárút nem láttam, mint ott, pedig állítólag állattenyésztő mezőgazdasági ország vagyunk mi is. Az albérlet az adóból leírható, mivel a munkavállalásod költsége!!! A közüzemi díjak nem drágábbak, de cserébe a legtöbb házban van már földhő, napelem, napkollektor, szóval a rezsi minimális. Autóra hitel pl 2.7%, vicc! A fizetések 3-4-szeresek és család, gyerek nélkül a bruttód 60%-át (!!!) megkapod nettóban és nem 49%-ot, mint pl én itt a magyar rögvalóságban. Nekem senki se mondja, hogy Magyarország olcsó, minőségi és egy álom itt élni. Akinek ez a legek netovábbja, kiránduljon el a Lajtán túlra.

Ami még érdekes, hogy a rendőrség a németeknél nem azért van, hogy az állampolgárt Basztassa, nincsenek közúti ellenőrzések, szondáztatás, az utcán se látni őket, viszont ha baj van, kimennek és intézkednek. Nálunk ugye a telefon felvétele se megy igazán, viszont politikai ellenfeleket hajkurászni van ám kedv!