Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: A nagy terv

Előzmény: #519893

"Ezen pedig csak egyféleképpen lehet segíteni: ha inflációt generálunk (hiszen a 8%-os fizetendő kamat nagyon sok ha csak 2% az infláció, de nem veszélyes, ha 6%, a lényeg ugyanis a reálkamat). Erre pedig más mód nincs, mint a forint fokozatos leértékelése."

PONTOSAN! És mi is ezzel a gond? Semmi! Az egyetlen kiút az adósságból az, ha elinfláljuk!!!

"A terv tehát egyértelmű: az állami devizaadósság csökkentése, és kiváltása forintadóssággal; a lakosságot eközben az árfolyamgáttal elszigeteljük a devizaingadozás hatásaitól (egy részét pedig a végtörlesztéssel már meg is szabadítottuk); azaz így a gazdaság negatív kitettségét jelentősen csökkentjük a forint gyengülése felé; ezután pedig megkezdhetjük a forint gyengítését, mivel másképpen nem tudnánk amúgy sem kifizetni a magas kamatokat, ráadásul ezzel az exportot is ösztönözzük, illetve a meggondolatlanul megemelt minimálbért is elinfláljuk reálértelemben."

QED.

"Természetesen ezt soha nem ismeri be egyetlen gazdaságpolitikus sem (más országokban sem), de én az elmúlt két év megnyilvánulásaiból más következtetést nem tudtam levonni."

Felébredt! Hállelúja! És én ezt már mióta mondogatom... :)

"Mivel azonban azt is gondolom, hogy extrém eseteket kivéve mindeközben Magyarország fizetőképessége fennmarad, ezért befektetői szempontból a legvonzóbbnak továbbra is a hazai állami és vállalati eurós befektetéseket tartom."

Hállelúja, Hállelúja, Hállelúja, Hállelúja, Hállelúja, Hállelúja :)

Magyarán, röviden fogalmazva: Baromi jó ez a gazdaságpolitika. És ezt most a gazdasági szakember is kezdi meglátni :)

Welcome to the real World Zsiday :)