Re: nincs cím
Előzmény: #519866"Nem egészen érted amit mondok"
Én értem, csak undorodom tőle, ahogy gazemberek, uzsormaffia, meg a világot a tönk szélére sodró erőket akarod isteníteni.
"számomra világos amit te mondasz, hogy kimutatod, hogy nem volt megfelelő hozam és államadósságot generált (ami ugyan belső adósság de akkor is)"
A belső adósságra KÜLSŐ szereplőknek fizettünk kamatot, innentől NINCS belső adósság. Belső adósság MOST van, amikor tudjuk, hogy majd kifizetni kell, de ezért nem fizetünk kamatot. Ez a rendszer arról szólt, hogy az állam kölcsönt vett fel, azt odaadta az uzsoramaffia helyi kirendeltségnek az állami erőszakszervezetek felhasználásával, majd utána az államadósság hozamelvárását behajtotta az adófizetőkön. Agyrém.
"Ez rendben van."
Ez nagyon nincs rendben.
"Vagyis szerintem nézzünk szét az államháztartásban, hogy mi az ahol pénz folyik el, szüntessük meg az összes szivárgást a megfelelő gazdálkodás jegyében."
Mint már jeleztem, de mindenáron tagadni akarod: A manyup esetében teljesen világos ALRENDSZERRŐL van szó, a nyugdíjakról, ami elvben zárt rendszer. Ahogy megnyitod a költségvetés felé, máris szétnyílik az egész, de mégis jól látható, hogy ebben az esetben a kieső bevételeket az államnak VAGY adóból, VAGY adósságból pótolni KELL.
Ami annyit tesz, hogy HA a nyugdíjak szintjét nem csökkented le, miközben a manyupba utalsz, akkor MINDENKÉPPEN olyan rendszert hozol létre, amely ADÓSSÁGOT GENERÁL, ugyanis a manyupok nélkül NEM képződne adósság. Ebből a szempontból az összes többi rendszer, vagy alrendszer teljességgel indifferens.
Mindamellett egyértelmű az is, hogy HA mégis eljutnánk oda, hogy NULLA.NULLA lenne a költségvetés egyenlege, AZ IS annyit jelentene, hogy EL KELL VONNI évente 400 milliárdot az adóbevételekből, hogy az átutalható legyen az uzsoramaffia számára, vagyis 400 milliárddal TÖBB ADÓT KELL KIVETNI ÉS BESZEDNI, amely összességében az SZJA bevételek nagyjából negyedét tenné ki ma is. Vagyis csak DÚRVA ADÓEMELÉSSEL lenne a manyup AKKOR IS fenntartható, ha nem adósodnánk miatta, és ez még akkor is igaz, ha egyetlen fillér közpénz sem folyna el. Sőt mi több, kapaszkodj, akkor aztán főleg igaz lenne az, hogy az utolsó fillérig ADÓEMELÉST jelentene a manyup rendszere, hiszen ha nincs pocsékolás, nincs adósodás, akkor a teljes összeget az ADÓKBÓL KELL átutalnia a költségvetésnek.
Ebből a szempontból az, hogy ezt most milyen járadéknak nevezi, avagy ingatlanadóból utal át, az tulajdonképpen lényegtelen, ez mindenképpen dúrva adóelvonást jelent, amivel szemben, ellentételként igazából nemhogy semmi nem áll, hanem egyenesen a jó esetben áll a semmi azzal szemben, rossz esetben a fenntarthatatlan adósság állna ott.
"És amikor a magyar gépezet már igen finomra van hangolva és még mindig nem tudjuk azt a nyamvad kis lóvét félretenni a jövőbeli nyugdíjakra, akkor simplicity jegyében verjük szét ha mindenképp muszáj."
A jövőbeli nyugdíjakra a felosztó-kirovó rendszerekben nem szokás félretenni, egyebekben sehol a világon sem. Ámde a jövőbeli nyugdíjakra KEVESEBBET(!) félretenni, mint amennyi rendelkezésre áll, az több mint pénzügyi analfabétizmusra vall. Ugyanis, feltéve, bár nem engedve, hogy az állam tökéletesen egyensúlyban tud lenni és működni -> akkor semmi szükség a manyupra. Feltéve, de nem megengedve, hogy mégis takarékoskodni akarnánk, akkor ezt a pénzt az állam szépen befizeti VALÓDI tartaléknak az MNB-be és akkor ott fog gyűlni. Egyszerűen nincs értelme a manyupnak, de még csak a fogalom szintjén sem, ugyanakkor abban az esetben, ha azt adósságból finanszírozod, akkor az egyszerű közgazdasági képtelenség, bennszülött, fából vaskarika, avagy nevezzed aminek akarod, kivéve a működőképes jelzőket.
"Én éppen azt vitatom , hogy ezt a munkát , racionalizálást stb stb elvégezték volna, mielőtt elővették a nagykalapácsot és pusztítanak rombolnak."
Nincs mit racionalizálni egy pénznyelőn, egy sz*ron. Ilyen esetekben csak az működik, hogy felszántod, felhinted sóval a helyét és újat építesz. Minél inkább körülnézel, annál inkább ezt fogod látni.
" http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/06/11/elbocsat/"
És még egy kártérítési pert is a nyakába, hogy attól kóduljon. Egyszerűen agyrém az, hogy azt hiszik, hogy azt beszélnek, amit csak akarnak, mert lesz*rják a következményeit. Ez így nem működik, ez nem demokrácia, ez kupláráj. PÁROS lábbal rúgják ki fegyelmivel, mert ha igazat mond, akkor azért távozzon, ha nem mond igazat, akkor meg azért.
Egyebekben meg ha igaza van, akkor ritka sz*r alak, hogy ehhez egyébként a szembe asszisztál, a hátuk mögött meg fikázik.
Az ilyen repüljön a Malévval melegebb égtájakra.