Regisztráció Elfelejtett jelszó

Hozzászólás

lagwagoner

A másik aktuális téma, hogy akarjunk IMF hitelt vagy ne (_AT_ vs. banyaiz). Rájöttem, hogy teljesen alkalmatlan vagyok ennek megítélésében, mert az adósságkezeléshez nem értek. Nem tudom hogyan kell kezelni 80%-államadósságot és 3-4%-os ktgvetési hiányt. Szóval a megoldás a blogban van: nem kell eladósodni (annyira) és akkor nincsenek ilyen kényelmetlen helyzetek rossz hírű szervezetekkel (nyilván egy állam esetében ez nem ilyen egyszerű)

Szóval az államadóssághoz sem kell érteni, így egyszerűen csak távol kell maradni tőle...

Még valami: ha egy ország esetében leegyszerűsítve a 80%-os GDP arányos államadósság már enyhén magas, akkor azon családoknál ahol az éves netto összbevétel mondjuk 4 M HUF, felvettek összesen 10 M HUF-ot, akkor ott az eladósodottság 250% (és ez az arány még szerintem nem is extrém, mert hallani kb. 2M HUF éves bevételű családnál 10M+ HUF-os eladósodottságot nem ritkán.) Akkor ott mi van...? Van kiút? Japán 200%-os államadossága is csak a főleg belföldi finanszírozottság miatt fenntartható (még), azonban ezen magyar eladósodott emberek, nem a rokonoknak (csak) tartoznak általában....