Hozzászólás
zeeh_155+300+350, azaz 805 millió kellene nekik.
Ki lesz az a hülye, aki ennyit betolna?
"Az Est Media felkészül arra az esetre is, ha a kötvénykibocsátás során nem sikerül előteremteni a szükséges forráskat: ekkor a cél az, hogy a fentebb említett hitelek lejárata nem érintse kedvezőtlenül a cég médiatevékenységét. Így abban az esetben, ha a kötvénykibocsátás sikertelenül zárul, 2012. június közepétől nyilvános pályázatot írnak ki a Sziget Kft-beli részesedésük értékesítésére. A Sziget Kft. kisebbségi tulajdonosai ebben a körben elkötelezték magukat amellett, hogy a pályázati eljárás esetleges sikertelensége esetén legalább olyan áron megvásárolják a Sziget Kft-beli részesedését az Est Mediának, hogy a fentebb meghatározott kötelezettségeket abból 2012. július 16-ával visszafizethesse a társaság."
Azaz, megszabadulnak a Sziget mellett az adósságtól és marad a Pesti Est, Exit és a román-bolgár csúcsmagazinok. Ezt a "nagy" média tevékenységet már egy sufni kft is el tudná végezni, ehhez nem kell tőzsdén lenni. De Hybridbox, Biomedical, Futuraqua után már semmin nem lepődik meg az ember...
Elképesztő, hogy 1 év alatt mennyit változott ez a cég.
Mellesleg ma 1 éve, hogy kijött a hír szombat délelőtt, hogy ugrott a Neo FM.