Re: nincs cím
zeeh_ Előzmény: #489466Ja, senki. PSZÁF-nél így mennek a dolgok, büdös a meló.
Közleményre visszatérve, 3 év alatt tolnak bele 1 milliárdot.
"A befektetés úgy zajlik majd, hogy készpénzért új részvényeket bocsátanak ki, amelyek ára a jelzett időszakot megelőző tizenöt tőzsdenap záróárának az átlagának a kilencven százaléka lesz. Névérték alatt ugyanakkor részvény nem bocsátható ki, és az Est Média megjelölheti a legalacsonyabb árat is, ahol a kibocsátás megtörténhet."
Erről egy klasszikus jutott eszembe: "211 Ft alatt nem emelünk tőkét".
Számoljunk egy kicsit.
6.851.000
+12.945.337
=19.796.337 db
Ha csak névértékkel számoljuk az 1 milliárdot, akkor jönni fog 3 év alatt még nagyjából 5 millió db papír, az így már kb. 24.796.337 db lesz.
6.851.000 db-ból ~24.796.337 db. Az fincsi.
Holnap réssel mehet fel tovább.