Re: Nem kerítették be az éhségsztrájkolókat
Előzmény: #458918Meg fogsz lepődni.
Én azt látom, hogy ugyanazt csinálják, amit 2000-2002 között, ugyanakkor azt is meglátom, hogy annak egyszerűen akkor nem volt sem helye, sem ideje, sem értelme, mert a világot elhülyítette az eladósodásból és a pénzteremtésből származó LÁTSZÓLAGOS jólét, valamint az a hazugság, hogy a fogyasztói társadalom fejlődése fenntartható.
Ennek megfelelően kapott messze nagyobb hangot az a szélsőséges individualista irányzat, amely minden érték, társadalmi kapcsolat lezüllesztésében volt érdekelt (nem véletlen például a f@szbook felhypolása sem), és amely azt terjesztette, hogy mindenki EGYEDÜL elérhet bármit, megvehet bármit, és mindezt fiatalon kell megtenni.
Ennek folyományaképpen jött az, hogy le lehet építeni az államokat, megszűntetni a kontrollt, leépíteni a szabályokat, mert így a pénzvilág urai ellenállás hiányában szabadon irányíthatnak mindent, és zülleszthetnek le mindent.
Az embereket ez elhülyítette.
Ez a világ most összedől.
Ennek megfelelően szemmel látható az, amit csak ti nem akartok látni, hogy brutálisan erősödik a protekcionalista és nacionalista politika MINDEN országban Európában, de Amerikában és a távol keleten is. Egyszerűen számolnak le ezzel a rendszerrel, mert ez nem megy tovább, most már csak azt akarják elkerülni, hogy a rendszer összeomlása ne borítsa lángba az egész világot, azaz, hogy rendezett legyen az átmenet abba a rendszerbe, amelyben újra az államok alkotják a szabályokat, a pénzt, vagyis amiben a globalizáció erősen vissza fogja venni az arcát abban a formában, ahogy az eddig volt.
Tessék csak megnézni az Uniót, ha valamit dönteni kell, akkor a germánok lazán félretolnak EKB-t, Bizotsságot, Unió Elnökét, mert majd megmondják mi lesz, a csigazabálók ijedten bólogatnak, mert ez az erőviszony. Ehhez képest meg amikor rólunk van szó, akkor eljátsszák a "Van Unió" című játékot és akkor előhúznak valakit, akiről kiderül, hogy valami prominense az Uniónak, az igaz, mert bár igaz, hogy eddig kuss volt a neve, hogy ne szóljon bele a nagyok dolgába, de most majd szólja le a kicsiket, mert nem akarnak a nagyok ezzel foglalkozni.
Tiszta óvoda.
Namármost, azon pártok, amik eddig hű csinovnyikok voltak, azok most teljességgel kétségbe vannak esve, hiszen az általuk "demokráciának" kikiáltott diktatúra valójában egyre inkább arcot kap, és megmutatja, hogy az lesz, amit a nagyok és erősek akarnak, és az ő demokráciájuk azt jelenti, hogy ennek a kiszolgáló kisebbsége akar újra terrorizálni mindenkit, aki ezzel nem ért egyet.
EZ NEM DEMOKRÁCIA. Ez valójában a diktatúra.
Namármost, szemmel látható, hogy ezzel egyre több nemzet száll szembe és fogalmaz meg identitást, Orbán semmi mást nem csinál, csak megragadja ezt a hullámot - ha úgy tetszik, eljött az ideje, most megkezdheti a neki tetsző erős állam kialakítását (amely nem szocializmus a tévedések elkerülése végett) a nem létező állam helyett. Ezt persze azok, akik az anarchiában, a szabály nélküliségben hisznek, ijedten nézik, hiszen ez annyit tesz, hogy ők ezentúl bizony nem csinálhatnak azt, amit akarnak, hanem csak azt, amit a szabályok lehetővé tesznek, és képtelenek felfogni, hogy EZT hívják demokráciának, AZT, amikor olyan szabályok vannak, amelyben egyenlő lehetőségek vannak és nem azt, amikor olyan szabályrendszer van, amikor a pénz áll mindenek felett, egyeduralkodóan.
Mindezek alapján írom én azt, hogy Orbán semmi mást nem akar jelenleg, csak azt, amit az összes többi állam is csinál, megpróbálja az országot olyanra átalakítani, amely nem totálisan kiszolgáltatott a világ kényének-kedvének, hanem olyan, amely legalább bizonyos életszínvonalig önállóan életképes lehet, bármi történik is a világban.
Ez persze egy anarchista logikában sem nem gazdaságos, sem nem normális, hiszen az a gondolkodásmód az állam nélküliségben hisz és a kisebbség terrorjában. De szemmel látható, hogy az emberek meg ebben hisznek, hiszen az összes többi párt képtelen annyira összeszedni magát, hogy legalább összességében alternatívát tudjanak felmutanti. Azt erőltetni ugyanis, hogy "ők visszahoznák a korábbi rendszert", az nem egyszerűen hülyeség, hanem komplett baromság, hiszen azt azért már mindenki láthatja, hogy mihez is vezett az a rendszer. Arra normális ember nem szavazhat igennel szerintem. Node, ha meg nem azt akarják visszahozni, akkor mégis mit akarnak?
Magyarán, megfordítanám a kérdésedet. Mit akar BÁRKI már Orbánon kívül? Mert én nem látom azon kívül, hogy a hatalmat és a mézesbödönt akarják. Már ideológia gyártására is lusták. Azt ugyanis lehet kritizálni, hogy Orbánéknak nem volt 2010-ben programja, de ha ez igaz, akkor mégis mivel illessem azt, hogy most már van NÉGY ellenzéki pártunk, de összesen nincs még csak halvány elképzelésük arra, hogy mit csinálnának a gazdasággal, az országgal és az egész tevékenységük Orbán diktátorozásában merül ki?
Tudod mire emlékeztet engem? Arra, amikor Caesart leszúrták az idióta szenátorok március idusán, mondván, hogy ettől majd demokrácia lesz, majd erre kaptak egy jó hosszú polgárháborút, amelynek a vége az lett, hogy egyenesen Cézársággá volt Róma. És mellesleg, még jót is tett neki. Van, amikor fel kell ismerni, hogy a pártoskodás, meg az ilyenre épülő Parlament már öncélúvá válik és semmi más nem érdekli csak a saját hatalma és rendszere. Ez most, ma, nem a végtelen parlamenti viták, öncélú semmitmondások, demoratikus lózungok puffogtatások ideje, ugyanir rohadt nagy baj van Európában.
Ezen pedig az Európához akarok tartozni című fohász nagyon nem segít.