Re: nincs cím
Arsene Lupin Előzmény: #4542971. "persze az teljesen elképzelhetetlen, hogy határidős pozija alapján az emelkedő árfolyammal napi szinten jóváírandó pénzeket valaki újabb részvényvásárlásokra fordítsa?!?!? vagy esetleg az évi bónuszát, havi félretett fizetését erre költse? - vagy netalántán az előbbiről még nem is hallott, Mr Profi??"
Pontosan így vesznek a trendkövető reménykedő kisbüfik, de nem a bennfentesek.
2. "Na, ez a kettő ezek szerint teljességgel egymást kizárják."
A kockázatkezelésből egyelőre annyi látszik, hogy hitelt hitelre akarnak halmozni.
3. "Csalódást kell okozzak eszerint Önnek, mert nemhogy azt nem tudta pontosan/nagyjából megjósolni 2007-ben, hogy mi lesz 2011-ben ez a "nyomorult" menedzsment, hanem a nagy válságot sem... de felételezem, hogy Ön biztos tudott mindent előre."
A lengyel projektbe idén kezdtek bele, mohó módon kockáztatva a többi projektet.
4. "Biztosan ezen múlik minden, ez a mindent visz szabály!! gyerekek ha találtok még egy olyan céget ahol több a közgazdász, mint a mérnök, atyai jó tanácsom, hogy eszetek ágába se jusson befektetni abba a cégbe!!!!!! szerintem ha Warren Buffet tudta volna ezt a kulcsszabályt pályája kezdetén, akkor biztosan sokkal több pénze lenne most!!"
Energetikával foglakozó cég esetén büdös, ha több a közgazdász, mint a mérnök.
------------------------------------------------------------------
Egyébként hiába kóstolgat, a céget továbbra is nagyon rizikósnak tartom, komoly veszélyét látom annak, hogy a jövőben pénzügyi kártyavárként fog összeomlani.