Állampapír: a legtutibb befektetés
Netmaster"Ki lehet a legjobb adós, akire legszívesebben bízzák a hitelezők a pénzüket? Természetesen az, aki rendszeresen, időre fizet, s fel sem merül, hogy megléphet a pénzzel, vagy letagadhatja a tartozást. Bármennyire is meglepő de nem sokáig kell keresgélni az ilyen partnert, hiszen ez maga az állam az, akinek bárki, bármikor kölcsönadhat.
Az államkötvények a legalapvetőbb befektetési eszközök és egyben a legbiztosabb befektetések is. Sokan talán azért félnek ettől a lehetőségtől, mert az állampapírt brókercégen keresztül vásárolják meg, s felmerül a kérdés, ki fizeti vissza a pénzt, ha a társaság netán csődbe megy. Csakhogy ettől nem kell félni, a brókercég csak közvetít, az igazi adós az államkincstár, az állam pedig garantálja a visszafizetést."
http://penzugyikisokos.blog.hu/2011/11/16/allampapir_a_legtutibb_befektetes
Ez a nap vicce. :)