Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Re: A fenékhalászok nagy napja

Előzmény: #439562

Nekem az az érzésem, hogy most éppen rendesen felültették a görögöket ezzel a népszavazással, azaz valaki(k) elültették Papandreunak a fülébe, hogy ezzel tudná igazolni azt, hogy valóban komolyan gondolja, amit gondol, ő meg benyalta.

Merthát, valójában ez a népszavazás nem a görögök, hanem az EUR zóna érdeke, és tulajdonképpen az EUR zóna számára mindegy az eredmény, mert ha "igen" a válasz, akkor számon is lehet kérni BÁRMILYEN görög kormányon ennek a betartását, ha meg "nem", az értékelhető úgy (sőt, nem is értékelhető másképpen!), hogy Görögország ÖNSZÁNTÁBÓL(!) kilép az EUR zónából. Ez pedig innentől kezdve az ő bajuk, nem kell őket megmenteni, a kidobásukkal pedig nem egyszerűen stabilizálni lehet az EUR zónát, hanem éppenhogy ki lehet alakítani azon szabályokat, amelyek a jövőre nézve lehetővé tennék azt, hogy ilyen helyzet elő se állhasson.

Egyszerűen ez a népszavazás nem lehet a görögök és a görög kormány érdeke, mert ők ezen csak veszíthetnek. MINDENKÉPPEN.