Regisztráció Elfelejtett jelszó

Dr Czirmes véleménye 2011.08.17 engedélyével megosztva ! a mai napon!

kosami

A bankok elhallgatták, hogy a devizaárfolyamok hosszú távon történt fokozatos emelkedéséről tudtak, ezért a szerződéskötéskor becsapták az adósokat

A bankok tudtak arról, hogy a devizaárfolyamok trendje minimum -15 éve folyamatosan emelkedik és már a 2004 évi prognózis, az akkor 161.-Ft-os svájci frank árfolyamot 2011-re 182.-Ft körülire saccolta. (Pl. a tőzsdén naponta készül ilyen elemzés)

A fentiekkel szemben az irányadó külföldi-pl. Svájc. - és hazai jegybanki kamatok és az itthoni infláció mértéke fokozatosan csökkent az elmúlt 15 évben.

Ezzel szemben a szerződésekben foglalt kamatot is fokozatosan emelték valóságos gazdasági háttérváltozás nélkül.

A tévedésbe hozás azzal is történt, az adósokra hátrányos árfolyamváltozás előrelátása elhallgatása mellett, hogy a szerződés megkötésekor, ha csak a kamat mértéket nézzük -a forinthitel kamata lényegesen magasabb volt, mint pl. a devizakamatoké. Ezt azonban a hazai infláció és a svájci illetve a hazai jegybanki kamat trendje nem támasztotta alá, mivel az a 15 év alatt fokozatosan csökkent kb. a harmadára-negyedére.

Kikövetkeztethető, hogy a magasan tartott forinthitel kamat mesterséges volt, azért, hogy a devizaalapú hitelek felé terelje a keresletet.

A fentiek alapján önmagában a kamatemelés sem indokolt gazdaságilag, de az árfolyamváltozás trendjének az adós hátrányára történő változása valószínűsítésének elhallgatása, polgári jogilag megtévesztés, büntetőjogilag csalás.