Re: Na még egyet mára :)
Előzmény: #394010"Quod licet Iovi, non licet bovi", avagy a magyar uzsorakamatok emelésére felkészülni, mert a rabszolgatartók elégedetlenek:
"Bill Clinton elengedné a lakáshitelesek tartozását
Portfolio 2011. július 1. | 09:55
Bill Clinton, az Amerikai Egyesült Államok korábbi elnöke is megszólalt a Bank of America jelzálogpiaci befektetőinek kártalanítása ügyében. Clinton szerint a történtek esélyt adnak a bajba került lakáshitelesek számára, hogy egy lépésben csökkenjen tartozásuk.
Csökkenteni lehetne számos amerikai szorongását, ha tudnák, megtarthatják otthonukat - mondta Clinton a Bloomberg Televízió csatornájának adott interjújában. Azzal kapcsolatban fogalmazott így, hogy a héten a Bank of America megegyezett egy 22 tagú befektetői csoporttal azok 8,5 milliárd dolláros kártalanításáról a szabálytalanul értékesített jelzálogfedezetű-értékpapírjaikon elszenvedett veszteségeik miatt.
Clinton szerint a hasonló megállapodások révén csökkenthető a jelzálog-fedezetű értékpapírok befektetőinek követelése, és ezáltal a késedelmes lakáshitelesek tartozása is. A bankok ugyanakkor természetszerűleg nem fogadják kitörő lelkesedéssel a követelések elengedésének bármilyen formájára vonatkozó javaslatokat: Jamie Dimon, a JP Morgan Chase vezérigazgatója például azt mondta nemrég, a tőketartozások csökkentését igazságtalannak és nehezen kivitelezhetőnek tartja, Brian Moynihan, a Bank of America első ember szerint pedig a tömeges követelés-elengedés nem lehet egészséges döntés eredménye.
Amennyiben a Bank of America peren kívüli egyezségéhez hasonló megoldásokat alkalmaznának szerte az országban, az hatalmas potenciált jelentene az amerikai lakáspiac számára - mondta Clinton az interjúban. Szerinte a kormánynak is kezdeményeznie kellene hasonló lépéseket."