Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: nincs cím

Wall street Előzmény: #393636

Mórickáék május elsejéről tanulnak az iskolában. A tanárnéni megkérdezi a gyerekeket, hogy tudják-e, minek az ünnepe volt a rendszerváltás előtt május 1.

- A munkásosztályé - mondja Pistike.

- A szocializmus győzelméé - mondja Jancsika. Móricka is jelentkezik:

- Május elseje a kikelet és a hazaszeretet ünnepe volt.

- Nagyon jó, Móricka! - mondja a tanárnéni - és meg is tudod magyarázni miért?

- Persze, mindenkinek ki kellett mennie a térre ünnepelni, pedig mindenki haza szeretett volna menni!